„Užsižiūrėjau į telefoną“: 18-metė pražudė du per perėją ėjusius vaikus

Liepos 16-ąją Rusiją sukrėtė dviejų mažamečių gyvybes nusinešusi tragedija. Maskvoje mergina nestabdydama savo mašina nutrenkė per perėją ėjusią šeimą. Dėl patirtų traumų mirė du vaikai, o vežimėlyje buvęs kūdikis išgyveno.

Aviatorių gatvėje Maskvoje automobilis „Mazda“ partrenkė tris vaikus, kurie ėjo kartu su mama ir močiute. Suaugę nenukentėjo, nes ėjo iš paskos, o antrąja juosta važiavusio automobilio nepastebėjo išnyrant iš už pirmąja juosta juos praleidusios mašinos.

Partrenktiems vaikams buvo treji ir penkeri metai – abu dar buvo nuvežti į ligoninę, tačiau per kelias dienas jųdviejų gyvybės užgeso. Devynių mėnesių kūdikis liko gyvas, tačiau patyrė smegenų sutrenkimą ir kaukolės traumą.

Už šiurpią avariją sukėlusio automobilio vairo sėdėjo 18-metė Maskvos gyventoja Valerija Baškirova. Mergina pripažino savo kaltę, iš įvykio vietos bėgti nebandę. Liudininkų teigimu, ją buvo ištikęs šokas, ji nuolat verkė ir bandė su kažkuo susiskambinti.

Pagal įstatymus merginai dabar gresia iki 7-erių metų kalėjimo – už netyčinį dviejų ar daugiau asmenų nužudymą. Dar tą pačią dieną, kuomet ir įvyko avarija, jai buvo paskirtas namų areštas iki rugsėjo 15-osios. Tačiau žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose kilo masinis pasipiktinimas, ypač sužinojus, kad ligoninėje mirė ir antroji avarijos auka, kaltinimas buvo peržiūrėtas ir 18-metei skirtas kardomasis areštas tardymo izoliatoriuje.

Mergina teisme savo kaltę pripažino. „Moskovskij komsomolec“ cituoja pačios V. Baškirovos žodžius, kad avarijos metu ji „užsižiūrėjo į telefoną“. Merginos tėvas žurnalistams bandė ginti dukrą, aiškindamas, kad ji negalėjo žiūrėti į telefoną vairuodama, nes „jis jai buvo griežtai uždraudęs kalbėtis, kai vairuoja“. Jo teigimu, avarijos priežastis yra jos nepatyrimas – teises mergina išsilaikė vos praėjusių metų vasarą – ir „akinanti saulės šviesa“.

Šeima jau sutiko padėti nukentėjusiesiems, įskaitant ir finansinę pagalbą.

Rusijos žiniasklaidos teigimu, V. Baškirova buvo pasodinta į vienutę, siekiant išvengti kartu toje pačioje tardymo izoliatoriaus kameroje atsidūrusių mamų išpuolių.

Perspėjame, šios kelių eismo nelaimės vaizdai gali šokiruoti:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų