daugiausia musulmonų gyvenamoje Turkijoje trečiadienį įvykdytas naujausias pastarojo meto išpuolis prieš mažumas - į vieną šalies leidyklų, kurioje spausdinamos biblijos, įsiveržę užpuolikai perrėžė trim žmonėms gerkles, pranešė pareigūnai.
Pasak gubernatoriaus Halilo Ibrahimo Dasozo, aukos rastos surištomis rankomis ir kojomis. Vienas žuvusiųjų, gubernatoriaus žodžiais, galėjęs būti vokietis, tačiau ambasada to nepatvirtino.
Gubernatorius pranešė, kad dėl išpuolio pietrytiniame Malatijos mieste sulaikyti keturi asmenys.
Žmogžudystės įvykdytos kaip tik tuo metu, kai šalyje artėjant kitą mėnesį numatomiems prezidento rinkimams kyla įtampa tarp įtakingo pasaulietinio elito, kuriam priklauso armijos generolai bei teisėjai, ir religingos partijos AKP vyriausybės.
Du žmonės nugabenti į ligoninę. Anot vietos ligoninės vyriausiojo gydytojo Murato Cemo Mimano (Murato Džemo Mimano), vienas jų atvežtas su durtinėmis žaizdomis, o kitas krisdamas iš pastato yra patyręs galvos traumą.
Per televiziją buvo parodyta, kaip policininkai ant žemės grumiasi su vienu vyru, o dar kelis, panašu, neturinčius nė 20 metų, išveda iš pastato Malatijoje.
Pastaraisiais metais per pasaulietinę, tačiau musulmonų dominuojamą Turkiją nusirito nacionalizmo banga.
Šių metų pradžioje ultranacionalistinių pažiūrų jaunuolis nušovė Turkijos armėnų kilmės redaktorių Hrantą Dinką, kuris taip pat buvo kilęs iš Malatijos.
Prieš prasidedant praėjusių metų pabaigoje įvykusiam istoriniam ganytojiškam popiežiaus Benedikto XVI vizitui Turkijoje, Stambule irgi vyko protestai. Vizitui pasibaigus, šalyje pasipylė smurto prieš krikščionių dvasininkus atvejai.
Daliai turkų nacionalistų krikščionių misionieriai atrodo esą Turkijos priešai, savo veikla siekiantys pakenkti šalies politinėms ir religinėms institucijoms.
Leidyklos, spausdinančios kitokią krikščionišką literatūrą, atstovas vietos televizijai sakė, jog dėl savo leidinių jie jau sulaukė grasinimų.
Anksčiau Turkijos vyriausybė ir kai kurie pareigūnai yra kritikavę krikščionių misionierių veiklą. Tuo tarpu Europos Sąjunga, prie kurios Turkija viliasi prisijungti, ragina ją negausiai krikščionių religinei mažumai suteikti daugiau laisvių.