Rašyti komentarą...
čia tie patys kurie savo šlapimo ir musmirių nuovirą gerdavo :D
Kurt vikingu brigadas,bus atsvara Baltarusijoje esanciam Prigožinui
Na čia joks atradimas. Pvz. Kuršiai gyveno taip kaip ir vikingai ir plėšikavo ir grobė....bet nesivadino vikingais...Taigi čia labai dirbtinis palyginimas. Viduramžiais žygiai į kitus kraštus buvo ekonomikos dalis, daugelis genčių tuo užsiėminėjo. na o vikingų kaip tokių išgarsinimas yra vėlesnių laikų reiškinys.
@Kaubojus Taip dabar atėjo laikas , kai pradėjo aukštinti plėšikus , užkariautojus , žudikus , nei nesusimasto kad jie tik nešė skausmą ir netektis buvo upės kraujo ir ašarų , rašo tik kad rašyti /
Tai bent bukagalviai, gaila man tokiu pasakoriu...
@WC na tu tai jau matosi kad ''proto bokštas''
vertinant tai kad Lietuva neturėjo priėjimo prie Baltijos jūros. Prie Baltijos jūros buvo Samogitų (Žemaičių) ir Kurliandų (Kuršių) kunigaikštystės , net Žečpospolitos laikais turėjusios atskirą statusą ir nebuvusios Vaivadijomis, kaip tuometinė Lietuva. Lietuva priėjima pie Baltijos jūros gavo tik 1918m.
Dėl jūros ir Žemaitijos
Dėl jūros ir Žemaitijos
@labai įdomu Ikivalstybiniu laikotarpiu sienų nebuvo, tad niekas senovės lietuviams netrukdė žygiuoti per kitų baltų žemes, o neretai taip ir būdavo, kuomet šie pradėjo rengti grobiamuosius žygius. Verta paminėti, jog Lietuva priėjimą prie jūros turėjo dar XIII a. – Mindaugo karalystė valdė dalį Nadruvos, Skalvos, Karšuvos žemių, bet šias žemes netrukus prarado bekovodama su į kraštą besiveržiančiu Ordinu. Žemaitija statusą turėjo, bet ji vis vien buvo LDK dalimi, tad ją su vasaline Kuršo kunigaikštyste, iškilusia XVI a., lyginti nederėtų.
Nuo seno istorikų jau yra pasakyta, kad negalėdami užkariauti kai kurių kraštų, pvz., Lietuvos, vikingai ėmė su ja prekiauti, buvo įleisti į Lietuvą ir įsitvirtindavo tam tikrose teritorijose. labai įdomu buvo sename žemės sklypų žemėlapyje pastebėti, kad visai šalia Vilniaus Puodžiūnų kaime esanti vietovė vadinosi VIKINGA, vieta, kur gyveno vikingai. Tai labai senas šios vietovės pavadinimas. Todėl kyla klausimas, kada ir kokiomis aplinkybėmis vikingai įsikūrė prie pat Vilniaus? Istorikai turėtų rašyti apie tokias įdomias aplinkybes.
@Opinija Raseinių raj . Norgėnų kaimą įįkūrė norvegai (Norge )
ko gero tai jau gerokai pavėluota ir nukopijuota iš kitų autorių. Apie 20 metų praeityje buvo lietuvio darbas lyginamosios kalbotyros srityje, kuriame buvo teigiama kad daugelis žodžių kitų šalių kalbose yra būtent lietuviškos kilmės, nes skolinamasi santrumpa, o ne atvirkščiai, ir kad vikingai buvo vykingai, nuo žodžio vykti, taip vadinosi pirkliai ir gal kiti keliautojai šiame straipsnyje nurodytomis kryptimis. Bet kaip ir dabartinis darbas, ankstesnis dar labiau buvo niekinamas ir nevertinamas.

Skaitomiausios naujienos
Į viršų