Ukrainos demokratija pavojuje: Aukščiausioji Rada vakar priėmė „diktatorišką įstatymą“

Ukrainoje dabartinę vyriausybę palaikantys parlamentarai ketvirtadienį patvirtino dokumentą, kuris iš esmės reiškia siekį sutramdyti protestus prie prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Opozicija, kuri beveik du mėnesius palaiko mitingus prieš V.Janukovyčių dėl atsisakymo pasirašyti Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga, šio ketvirtadienio balsavimą Aukščiausiojoje Radoje pavadino „valstybinės santvarkos nuvertimu“, „uzurpacija“.

Pagal naują įstatymo dėl protesto dalyvių atsakomybės redakciją, kuriai balsuodami rankos pakėlimu ir be svarstymo pritarė 235 iš 450 parlamentarų, vyriausybės pastatų blokavimas gali būti baudžiamas iki penkerių metų kalėjimo.

Taip pat priimtame dokumente kaukėti ar šalmus užsidėję protestų dalyviai bus baudžiami baudomis arba administraciniu areštu.

Šmeižto platinimas internete draudžiamas ir baudžiamas piniginėmis baudomis arba pataisos darbais iki vienerių metų.

Opozicijos lyderiai nerimauja, kad naująjį įstatymą valdžia gali panaudoti opozicijos veikėjams persekioti ar protestams malšinti.

REKLAMA

Partijų „Tėvynė“ (Batkivščyna) ir „Laisvė“ (Svoboda) deputatai Radoje užregistravo reikalavimą, kad visi šį ketvirtadienį priimti sprendimai būtų anuliuoti.

„Šiandien Viktoras Janukovyčius, spikeris Volodymyras Rybakas ir visa Regionų partija padarė nusikaltimą... Balsavimas, kuris įvyko parlamente, yra visiškai neteisėtas“, – sakė „Tėvynės“ lyderis Arsenijus Jaceniukas.

„Tai, kas įvyko šiandien, yra visiška valdžios uzurpacija, absoliutus Ukrainos įstatymų ignoravimas“, – pridūrė partijos „Laisvė“ lyderis Olehas Tiahnybokas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų