Turistų mėgstamą Turkijos miestą supurtė galingas žemės drebėjimas, yra sužeistų

Didžiausią Turkijos miestą ketvirtadienį sukrėtus 5,7 balo žemės drebėjimui, didmiesčio gyventojai puolė bėgti iš pastatų, pasakojo naujienų agentūros AFP žurnalistas. 

Aštuoni žmonės buvo „nesunkiai sužeisti“, per spaudos konferenciją Stambule informavo prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Buvo truputį apgriauti kai kurie pastatai“, – pridūrė jis

Stambulo Bosforo universiteto observatorija ir žemės drebėjimų tyrimų institutas nurodė, kad drebėjimo epicentras buvo Silivri mieste, maždaug už 80 kilometrų į vakarus nuo Stambulo.

Pasak pranešimo, 5,7 balo stiprumo žemės drebėjimas įvyko 13 val. 59 min. vietos (ir Lietuvos) laiku. Po jo buvo užfiksuoti dar keli silpnesni požeminiai smūgiai. 

Turkijos televizijų parodytoje vaizdinėje medžiagoje buvo matyti nulūžęs šventyklos minaretas.

Po drebėjimo didmiestyje ir aplinkinėse Buros ir Jalovos provincijose buvo uždarytos mokyklos, informavo NTV.

Stambulas yra netoli didelio tektoninio lūžio linijos, todėl ekspertai perspėja dėl galimų galingų žemės drebėjimų artimiausiais metais.

1999 metų rugpjūčio 17 dieną 7,4 balo drebėjimas, kurio epicentras buvo netoli Izmyro miesto, sukrėtė didelę teritoriją tankiai apgyvendintuose šalies šiaurės vakaruose šalia Stambulo ir nusinešė per 17 tūkst. žmonių gyvybių.

Galingas žemės drebėjimas gali nuniokoti 15 mln. gyventojų turintį Stambulą, kur dažnos neteisėtos statybos, nesilaikant saugumo reikalavimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų