Trumpas griežtas dėl tymų: žmonės turi pasiskiepyti

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paragino amerikiečius skiepytis nuo tymų, šalyje kilus didžiausiam nuo 2000-ųjų šios ligos protrūkiui.

Skiepai yra labai svarbūs, – sakė D. Trumpas žurnalistams Baltuosiuose rūmuose. – Jie turi pasiskiepyti.“

Jungtinėse Valstijose šiais metais užregistruoti 695 susirgimo tymais atvejai, anksčiau šią savaitę pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai. Tai didžiausias susirgimų skaičius nuo 2000 metų, kai buvo paskelbta, kad tymai išnyko.

Šios ligos sugrįžimas siejamas su augančiu skiepų priešininkų judėjimu turtingesnėse valstybėse. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė judėjimą prieš vakcinas viena didžiausių pasaulinių grėsmių žmonių sveikatai.

Jungtinėse Valstijose tymų protrūkiai daugiausia registruoti mažose bendruomenėse, kur skiepijimo rodiklis mažesnis už visos šalies vidurkį, viršijantį 90 procentų.

Tymai pirmiausia išplito žydų ultraortodoksų bendruomenėje, kurios dalis narių dėl religinių įsitikinimų priešinasi skiepijimui. Šią itin užkrečiamą ligą ortodoksai atsivežė iš užsienio, daugiausia iš Izraelio bei Ukrainos. Nuo jų užsikrėtė kiti bendruomenės nariai, daugelis jų buvo neskiepyti.

„Tymų vakcina yra viena iš nuodugniausiai ištirtų mūsų turimų medicinos produktų. Jos saugumas per daugelį metų buvo patvirtintas vienais iš didžiausių vykdytų vakcinų tyrimų“, – sakė sveikatos apsaugos ir socialinio aprūpinimo sekretorius Alexas Azaras. 

Tymai – ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų