Tikslina šaudynių Rusijos mokykloje aukų skaičių: žuvo 9 žmonės, dar 16 – ligoninėje papildyta 17:30 val.

Per šaudynes Kazanės mokykloje antradienį žuvo devyni žmonės, pranešė šio centrinio Rusijos miesto merija.

„Netekome septynių vaikų, keturių berniukų ir trijų mergaičių. Taip pat netekome vieno mokytojo ir darbuotojos moters“, – žurnalistams sakė R. Minichanovas.

Pasak jo, šiuo metu 18 sužeistų vaikų gydomi respublikinėje vaikų ligoninėje, tarp jų esama pašautų ir patyrusių kaulų lūžių. Trys pašauti suaugusieji gydomi kitose Kazanės ligoninėse.

Tatarstano prezidentas sakė, kad užpuolikas bendrininkų neturėjo.

Rusijos tyrimų komitetas, pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl nužudymo.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šaudynės Kazanės mokykloje, Rusijoje

R. Minnichanovas sakė, kad užpuolikas buvo vienas ir jis buvo sulaikytas.

„Teroristas areštuotas. 19-metis, jo vardu yra oficialiai užregistruotas ginklas, kitų bendrininkų nenustatyta“, – kalbėjo Tatarstano vadovas.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovės Irinos Volk teigimu, Kazanėje įvestas kontrteroristinės operacijos režimas.

„Nukentėjusiesiems teikiama visa reikalinga medicininė pagalba. Įvykio vietoje dirba gydytojai ir psichologai“, – savo ruožtu nurodė Nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK).

Remiantis komiteto duomenimis, apie 9 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku ginkluotas asmuo ėmė šaudyti Kazanės 175-ojoje gimnazijoje.

„Teritorijoje šalia gimnazijos vykdoma kontrteroristinė operacija, įvestas atitinkamas teisinis režimas. Jėgos struktūros ėmėsi būtinų operatyvinių paieškos priemonių ir tyrimo veiksmų“, – nurodė NAK.

Naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas savo ruožtu pranešė, kad iš mokyklos teritorijos išėjo apie 10 specialaus greitojo reagavimo būrio atstovų ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

„Didelė tragedija“

Tuo metu informuotas šaltinis kiek anksčiau informavo naujienų agentūrą „Interfax“, kad per šaudynes Kazanės miesto 175-ojoje gimnazijoje žuvo mažiausiai 11 žmonių, dar daugiau kaip 20 žmonių prireikė medikų pagalbos.

Be to, anksčiau skelbta, kad užpuolikai buvo du, vienas jų – sulaikytas, o kitas – nukautas.

Per valstybinės televizijos transliaciją iš įvykio vietos buvo matyti, kad šalia mokyklos pastato esančiose gatvėse stovėjo dešimtys žmonių, priešgaisrinės tarnybos ir policijos automobiliai.

REKLAMA

„Buvau klasėje, pirmiausia išgirdau sprogimą, paskui – šūvius“, – TASS cituoja vieną mokytoją.

Kitas šaltinis, kurį cituoja agentūra „RIA Novosti“, teigė girdėjęs sprogimą ir matęs iš pastato kylančius dūmus.

R. Minnichanovas, atvykęs prie gimnazijos, sakė, kad įvyko „didelė tragedija“.

„Pajėgos yra dislokuotos. Žinoma, viskas, ko reikia, bus suteikta tiek mokyklai, tiek šeimoms. Šiandien [įvyko] didžiulė tragedija visai mūsų respublikai, mūsų šaliai. Mes labai apgailestaujame, kad taip atsitiko“, – sakė jis žurnalistams.

Kazanės merija savo ruožtu pranešė, kad iš mokyklos, kur įvyko šaudynės, buvo evakuoti vaikai.

„Teisėsaugos institucijos dirba vietoje. Iš 175-osios gimnazijos kai kurie vaikai buvo evakuoti ir yra 181-ajame ir 40-ajame vaikų darželiuose. Ten dirba psichologai, organizuotas maitinimas, dirba teisėsaugos organai“, – sakoma pranešime.

Merijos spaudos tarnybos duomenimis, saugumo priemonės sustiprintos visose Kazanės švietimo įstaigose. Įėjimas į miesto švietimo įstaigas yra ribojamas.

Į Kazanę išsiųsta pagalba, Putinas reiškia užuojautą

Kaip praneša nepriklausoma Rusijos televizija „Dozhd“, Vladimiras Putinas pareiškė užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų artimiesiems.

Nacionalinės gvardijos vadovui Viktorui Zolotovui nurodyta parengti naują reglamentą dėl ginklų, kuriuos gali naudoti Rusijos piliečiai.

Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad į Kazanę išsiųstas lėktuvas su gydytojų, psichologų komanda, taip pat įvairia įranga, kurios gali prireikti šiuo metu teikiant pagalbą.

Taip pat Rusijos prezidentas į Kazanę išsiuntė du ministrus – sveikatos apsaugos ministrą Michailą Muraško ir švietimo ministrą Sergejų Kravcovą.


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-05-11 12:34:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Artimiesiems tik užuojautos.
Atsakyti
-1

x
xxL
2021-05-11 12:54:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grigorij, ar tu toks vienišas ar niekam iš tave pažįstančių neįdomus?
Atsakyti
-1

N
Nesveikas
2021-05-11 12:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal prasiblaivyt tau reikėtų
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų