Teroristą nukovęs kanadietis snaiperis pagerino pasaulio rekordą

Neįvardintas Kanados specialiųjų pajėgų karys dalyvaujantis „Joint Task Force 2” nušovė ISIS smogiką iš už 3450 metrų, praneša „The Independent“.

Kanadiečio šūvis Irake yra laikomas pasaulio rekordu – toliausiai taikinį pasiekęs šūvis istorijoje. Jis beveik kilometru pagerino ankstesnįjį rekordą, priklausiusį britų karinių pajėgų kariui Craigui Harrisonui.

Kulka skriejo apie dešimt sekundžių ir buvo paleista iš aukštumos, praneša leidinys. Šauliui teko įvertinti ne tik atstumą, vėjo stiprumą, tačiau ir Žemės nelygumą.

„Šis šūvis nutraukė ISIS puolimą prieš Irako saugumo pajėgas“, – leidiniui „Globe and Mail“ pasakojo šaltinis kariuomenėje.

Anot jo, vietoje bombardavimo, kuris potencialiai gali pražudyti toje vietoje esančius civilius, tokios tikslinės operacijos labai padeda įvykdyti užduotis. „Kadangi šūvis buvo atliktas iš taip toli, blogiukai net nesuprato kas atsitiko“, – aiškino šaltinis.

Šūvis buvo stebimas vaizdo kameromis ir kiti kariuomenės šaltiniai patvirtino, kad nurodytas atstumas nebuvo perdėtas, skelbiama leidinyje.

„Turime tvirtų įrodymų. Tai nėra nuomonė. Tai nėra apytikriai (duomenys). Yra kita vieta, aprūpinta reikiama technika, kuri ir užfiksavo šūvį jo atlikimo metu“, – pasakojo kariuomenės šaltinis leidiniui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų