tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Talibanas užėmė svarbų pietinį Laškar Ga miestą, Helmando provincijos administracinį centrą, penktadienį pranešė vienas aukšto rango šaltinis Afganistano saugumo tarnybose, patvirtindamas kovotojų paskelbtą pareiškimą.

Talibanas užėmė svarbų pietinį Laškar Ga miestą, Helmando provincijos administracinį centrą, penktadienį pranešė vienas aukšto rango šaltinis Afganistano saugumo tarnybose, patvirtindamas kovotojų paskelbtą pareiškimą.

REKLAMA

Kariškiai ir valdžios pareigūnai evakavosi iš miesto, sudarę susitarimą su kovotojais, naujienų agentūrai sakė šaltinis.

Afganistane įsigalint Talibanui JAV ir JK siunčia karių evakuacijai organizuoti

Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė penktadienį pranešė pasiųsiančios tūkstančius karių į Afganistaną evakuoti ambasadų darbuotojus ir kitus savo piliečius, Talibanui vieną po kito užėmus daugelį svarbių regionų centrų ir tęsiant puolimą, keliantį pavojų sostinei Kabului.

Vakarų šalys apie skubias evakuacijos operacijas pranešė Talibanui perėmus kontrolę antrame pagal dydį Afganistano mieste Kandahare. Dabar Afganistano vyriausybė kontroliuoja tik Kabulą ir nedaugelį kitų teritorijų.

REKLAMA

„Kandaharas visiškai užkariautas. Mudžahedai [kovotojai] pasiekė Kankinių aikštę“, – per „Twitter“ paskelbė vienas talibų atstovas, turėdamas galvoje svarbų šio miesto objektą.

REKLAMA

Talibano paskelbtą informaciją patvirtino vienas gyventojas, sakęs naujienų agentūrai AFP, kad vyriausybės pajėgos atrodo masiškai besitraukiančios į vieną karinę bazę šalia šio pietinio miesto.

Keliomis valandomis vėliau Talibanas pranešė taip pat užėmęs Laškar Ga – kaimyninės Helmando provincijos sostinę.

Vyriausybė dabar yra faktiškai praradusi kontrolę didžiojoje šalies dalyje po jau aštuonias dienas besitęsiančios Talibano pergalių šalies urbanizuotuose centruose virtinės.

REKLAMA

Šis puolimas buvo pradėtas gegužės mėnesį, Jungtinėms Valstijoms ir jų sąjungininkėms paskelbus planus išvesti iš Afganistano paskutines savo pajėgas. JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasiryžęs du dešimtmečius trukusį karą užbaigti iki rugsėjo 11-osios, kai bus minimos šį konfliktą išprovokavusių teroro išpuolių Amerikoje metinės.

Netikėta įvykių raida

J. Bidenas teigė nesigailintis savo sprendimo, bet Talibano pergalių miestuose, dažnai iškovotų nepatiriant didelio vyriausybės pajėgų pasipriešinimo, sparta buvo netikėta ir privertė naujai vertinti padėtį.

REKLAMA
REKLAMA

Vašingtonas ir Londonas ketvirtadienį vakare pranešė skubiai evakuosiantys iš sostinės savo ambasadų darbuotojus ir kitus piliečius.

Naujienų agentūra AP taip pat citavo vieną šaltinį Kanados vyriausybėje, sakiusį, kad šalis pasiųs specialiųjų pajėgų karių organizuoti ambasados Kabule evakuaciją prieš ją uždarant. Tačiau agentūros pašnekovas nenurodė, kiek karių bus pasiųsta.

„Toliau mažiname savo civilių dalyvavimą Kabule, atsižvelgdami į besivystančią saugumo padėtį“, – žurnalistams sakė JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as (Nedas Price'as), bet tvirtino, kad šalies ambasada tęs darbą.

REKLAMA

„Tai nėra apleidimas. Tai nėra evakuacija. Tai nėra visuotinis atsitraukimas“, – tikino ji.

Pentagonas nurodė, kad Kabule per ateinančias 1–2 paras bus dislokuota 3 000 JAV karių. Gynybos departamentas pabrėžė, kad šios pajėgos nebus naudojamos atakuoti talibus.

Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as (Benas Volesas) sakė, kad Londonas pasiųs 600 karių evakuoti Jungtinės Karalystės piliečiams ir buvusiems darbuotojams afganistaniečiams.

Pasak N. Price'o, Jungtinės Valstijos pradės organizuoti kasdienius skrydžius, siekiant evakuoti vertėjus afganistaniečius ir kitus asmenis, padėjusius Jungtinėms Valstijoms ir dabar bijančius dėl savo gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų