Tailando užtvankoje – šimtai tūkstančių saulės jėgainių: sustoti nežada

Tailando užtvankoje kol kas plaukioja dešimtys tūkstančių saulės kolektorių. Tačiau kai darbai bus baigti, ten jų bus gerokai daugiau – virš 140 tūkstančių. Taigi šis projektas taps viena didžiausių plūduriuočiuojančių saulės elektrinių fermų pasaulyje ir užims 121 hektarą vandens ploto.

Tailandui tai – didelis žingsnis, mat ilgus metus šalis buvo kritikuojama dėl iškastinio kuro naudojimo. Valstybinė Tailando elektros energijos gamybos tarnyba žada per ateinančius 16 metų įrengti dar aštuonias tokias užtvankas. 

„Mūsų projektas yra baigtas 90-ia procentų. Projekto sritis padalyta į septynias plaukiojančių saulės elementų platformas. Įdiegėme jau penkias su puse. Tad turime įrengti dar pusantros platformos. Tikimės tai padaryti iki šio mėnesio pabaigos, o birželio pabaigoje jau pradėti skirstyti elektrą.“ – sako Chanin Saleechan, projekto vadovas.

Projekte bus naudojamos ir saulės baterijos, ir hidroelektrinė. O kurį elektros energijos šaltinį naudoti, priklausys nuo to, kuri atitinkamą dieną pagamins daugiau elektros energijos.  Tailandas planavo toliau vystyti savo anglies kuro projektus, tačiau ekspertai tai vertino prieštaringai – esą anglis kenkia žmonių sveikatai ir aplinkai. Per du ateinančius dešimtmečius šalis siekia saulės, vandens ir kitų neiškastinio kuro šaltinių skaičių padidinti 35 procentais.


Rašyti komentarą...
Z
ZAP
2021-04-21 21:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų