Švedijoje – vienas didžiausių koronaviruso užsikrėtimų skaičius ES

Švedijoje, kurios švelnesni kovos su koronavirusu metodai atkreipė pasaulio dėmesį, užregistruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje, bet pareigūnai sako, kad viruso plitimas lėtėja.

Pastarąsias dvi savaites Švedija pagal naujų atvejų per capita skaičių Europos Sąjungoje atsilieka tik nuo Liuksemburgo. Naujų atvejų skaičiai Švedijoje daugiau kaip šešiskart viršija ES vidurkį.

Ne taip kaip dauguma Europos šalių, Švedija niekada nebuvo liepusi savo gyventojams užsidaryti namuose. Šalyje jaunesni nei 16 metų moksleiviai visą pandemijos laiką lankė mokyklas, toliau dirbo kavinės, barai, restoranai ir dauguma kitų kompanijų. Kaukės buvo rekomenduojamos tik sveikatos apsaugos darbuotojams.

Tačiau šalis sulaukė žiniasklaidos dėmesio dėl didelio mirties atvejų skaičiaus.

Per pastarąsias 60 dienų Švedijoje smarkiai padaugėjo naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bet pareigūnai pabrėžia, kad rimtų COVID-19 atvejų ir su šia liga susijusių mirties atvejų mažėja.

„Jei didini testavimo apimtis, nustatai daugiau atvejų“, – naujienų agentūrai AFP sakė valstybės vyriausiojo epidemiologo pavaduotojas Andersas Wallenstenas.

„Tačiau rimtesnių atvejų, kai žmonės suserga ir jiems reikia priežiūros ligoninėje,.. sumažėjo“, – pridūrė jis.

Gegužės mėnesį Švedijoje buvo atliekami testai maždaug 30 tūkst. žmonių per savaitę, bet birželį testavimo apimtis buvo padidinta, o liepą buvo daugiau nei dvigubai didesnė.

Gegužės 31-ąją šalyje buvo 39 160 užregistruotų COVID-19 atvejų. Liepos 16-ąją jų buvo kone dvigubai daugiau: 76 877. Tačiau mirties atvejų skaičius per tą laiką padidėjo kiek daugiau nei 20 proc. iki 5 593.

Ginčas su PSO

Birželio pabaigoje dėl augančio COVID-19 atvejų skaičiaus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius įtraukė Švediją į 11 šalių, kuriose stebimas „pagreitintas ligos perdavimas“, sąrašą.

REKLAMA

Dėl to pasipiktino Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellis, kuris tai pavadino „visiškai klaidingu duomenų aiškinimu“.

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra ne kartą pabrėžė, kad didelė naujų atvejų dalis yra nesunkūs ir kad šie nesunkūs atvejai ankstesnėmis sąlygomis liktų nepastebėti.

Panašiai yra kalbėjęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris tvirtino, kad COVID-19 atvejų daugėjimas Jungtinėse Valstijose yra susijęs su išaugusia testavimo apimtimi.

Tačiau ne taip kaip JAV, Švedijoje atvejų daugėjimo nelydi asmenų, kuriems prireikia intensyviosios slaugos, skaičiaus augimas.

Visuomenės sveikatos agentūros vyriausioji mikrobiologė Karin Tegmark Wisell naujienų agentūrai AFP sakė, kad rimtų atvejų skaičiaus mažėjimą tikriausiai taip pat nulėmė apsaugos priemonės.

„Žmonės išmoko, kaip sutarti su liga, laikytis atstumo. Geriau apsaugome rizikos grupes“, – sakė ji.

Didelis mirtingumas Švedijoje dažnai siejamas su ligos plitimu senelių namuose. Beveik pusė visų mirties nuo COVID-19 atvejų Švedijoje buvo užregistruoti šiose įstaigose.


Rašyti komentarą...
R
Ramis
2020-07-18 18:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nevarykit bredo
Atsakyti
0

O
Oi oi oi
2020-07-18 23:32:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ko neparašė, kad jau išbraukė is to 11 šalių sąrašo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų