REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per kratą Suomijos kompanijoje „Airistoin Helmi“, kurios valdybos narys yra Rusijos pilietis, savaitgalį buvo rasta daugiau nei 3 mln. eurų grynųjų.

„Kalbant apie „Airistoin Helmi“, buvo patvirtina, kad šiuo metu keliamas ekonominio nusikaltimo klausimas. Turime du pranešimus apie baudžiamąsias bylas. Vienas susijęs su pinigų plovimu stambiu mastu, kitas - su šiurkščiais mokestiniais pažeidimais, neteisingu apskaitos vedimu ir sukčiavimu pensijų išmokomis. Tai yra atskaitos taškas“, - Suomijos centrinės kriminalinės policijos vadovas Seppo Kolehmainenas (Sepas Kolemainenas) sakė trečiadienį parlamente vykusiame seminare.

Po renginio interviu nacionalinio transliuotojo „Yle“ interneto svetainei S. Kolehmainenas atsisakė nurodyti kompanijos pavadinimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien ryte man pranešė, kad iki šios dienos rasta daugiau nei 3 mln. eurų grynaisiais pinigais, o tai yra daugiau, nei buvo pranešta anksčiau. Taip pat buvo tam tikras kiekis užsienio valiutos“, - sakė jis interviu.

REKLAMA

Suomijos pirmos instancijos teismas antradienį leido suimti 36 metų Rusijos pilietį ir 51 metų Estijos pilietį.

Jie buvo sulaikyti savaitgalį per didelio masto policijos operaciją Turku salose ir žemyne, kur pareigūnai patikrino 17 objektų.

Per operaciją iš viso buvo sulaikyti trys žmonės, iš jų vienas pirmadienį buvo paleistas.

Policija rado daug pareigūnus sudominusių dokumentų ir kitos medžiagos. Remiantis Suomijos policijos pranešimu, jų peržiūra gali užtrukti keletą mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

Centrinės kriminalinės policijos tyrimų grupės vadovas Tomi Taskila (Tomis Taskila) pranešė, kad šioje byloje bus prašoma tarptautines teisinės pagalbos.

„Mums žinoma kita šalis, kuriai pateiksime klausimų. Tai ne Rusija ir ne Estija“, - sakė jis.

Tuo metu Suomijos žiniasklaida neatmeta galimybės, kad suimtiesiems pareikšti įtarimai dėl ekonominių nusikaltimų tėra tikrosios policijos operacijos priežasties „priedanga“.

Kaip rašo laikraštis „Iltalehi“, cituodamas vieną gynybos ekspertą, pinigų plovimas ir mokestiniai nusižengimai gali būti panaudoti kaip pretekstas, nes tokio nusikaltimo tyrimas sulaukia mažiau dėmesio nei kariuomenės operacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Suomijos žiniasklaidos pranešimų, bendrovė „Airiston Helmi“ supirkinėjo nekilnojamąjį turtą netoli strateginių šalies objektų Turku salyno regione. Įmonei vadovauja dvigubą Rusijos ir Maltos pilietybę turintis asmuo, įtariamas ryšiais su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Ši bendrovė įtariama mokesčių slėpimu, pinigų plovimu ir kitomis finansinėmis aferomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų