Slovakija naktimis įveda komendanto valandą COVID-19 plitimui sumažinti

Slovakija nuo trečiadienio naktimis įveda komendanto valandą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, šaliai siekiant sumažinti didžiausią  pasaulyje mirtingumą nuo COVID-19.

Slovakams bus draudžiama nuo 20 val. iki 5 val, išeiti iš savo namų, sakoma vyriausybės dekrete.

Dienos metu Slovakijos gyventojų taip pat prašoma likti namuose, nebent reikia vykti į medicinos įstaigą ar darbą. Taip pat leidžiama išeiti pasivaikščioti gamtoje arba vedžioti augintinius. 

Komendanto valanda skelbiama iki kovo 19 dienos, tačiau šis terminas gali būti pratęstas.

Šioje 5,4 mln. gyventojų turinčioje Europos Sąjungos šalyje mirtingumo nuo COVID-19 rodiklis yra didžiausias pasaulyje. Remiantis pastarųjų dviejų savaičių duomenimis, 100 tūkst. gyventojų teko 24 mirties atvejai, nurodo naujienų agentūra AFP. 

Tokį didelį skaičių „lemia daugybė faktorių. Slovakija padarė keletą klaidų“,  anksčiau AFP sakė Gydytojų profsąjungos pirmininkas Peteris Visolajsky.

„Karantinas buvo įvestas per vėlai, yra nepakankamai kontroliuojamas. Be to mirtingumą lemia apskritai bloga Slovakijos sveikatos apsaugos (sistemos) padėtis“, – kalbėjo P. Visolajsky.

Pasak eksperto, esančių suvaržymų laikymosi užtikrinimas geriau „galėtų sumažinti užsikrėtimo atvejų skaičių“ nei naujų įvedimas.

Slovakija pirmadienį tapo antra ES valstybe po Vengrijos, sulaukusia rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ siuntos. Iš viso Bratislava užsisakė 2 mln. dozių šios vakcinos.

Slovakija, kuri kreipėsi pagalbos į ES, yra išsiuntusi 10 pacientų gydytis į kaimyninę Lenkiją ir sulaukusi medikų komandos iš Rumunijos.

Slovakija įregistravo rusišką vakciną nuo COVID-19 ir gavo pirmąją jos siuntą

Slovakija pirmadienį įregistravo Rusijos gamybos vakciną nuo koronavirusinės infekcijos ir gavo pirmąją jos siuntą, pranešė Rusijos tarnybos ir slovakų premjeras.

„Slovakija tapo 39-ąją šalimi pasaulyje ir antrąją Europos Sąjungoje [po Vengrijos], įregistravusia vakciną „Sputnik V“, – pranešė šio preparato kūrimą padėjęs finansuoti Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RFPI).

REKLAMA

Slovakija, kurioje COVID-19 mirtingumas pastaruoju metu buvo didžiausias pasaulyje, taip pat jau gavo pirmąją šios vakcinos siuntą, pirmadienį nurodė premjeras Igoris Matovičius.

„Už manęs matote pirmąją siuntą – 2 mln. vakcinos „Sputnik V“ dozių“, – vyriausybės vadovas sakė per spaudos konferenciją oro uoste Košicėje šalies rytuose.

Slovakija pastarosiomis savaitėmis intensyviai domėjosi rusiška vakcina.

„Įsigyti rusiškos vakcinos yra teisinga, nes COVID-19 nieko nežino apie politiką“, – I. Matovičių anksčiau citavo Slovakijos televizija.

„Aš pats neįžvelgiu problemos pasiskiepyti „Sputnik“, – pridūrė jis.

Europos vaistų agentūra (EVA) dar nėra įregistravusi šio preparato, kurio veiksmingumas ir saugumas buvo patvirtintas straipsniu recenzuojamame žurnale „The Lancet“, tačiau Slovakijos sveikatos apsaugos ministras Marekas Krajči anksčiau sakė pasirašysiantis leidimą platinti „Sputinik V“ šalyje.

„Užtruks mažiausiai dvi savaites, kol galėsime pradėti skiepyti“, – nurodė jis.

Pastarųjų dviejų savaičių kaupiamasis mirtingumo rodiklis buvo 22,66 paciento 100 tūkst. gyventojų, o kaimyninėje Čekijoje – 20,51, rodo naujienų agentūros AFP duomenys.

Čekija sekmadienį taip pat pranešė pateikusi užsakymą vakcinos „Sputnik“ įsigyti. Austrija savo ruožtu informavo vedanti derybas dėl „Sputnik“ pirkimo ir bendros gamybos.

Rusija šį preparatą sertifikavo pernai rugpjūtį, dar neatlikusi didelio masto klinikinių bandymų, todėl daugeliui ekspertų kilo abejonių dėl preparato.

Tačiau autoritetingas medicinos žurnalas „The Lancet“ vėliau paskelbė tyrimų rezultatus, rodančius, kad ši vakcina yra saugi ir kad jos veiksmingumas siekia 91,6 procento.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų