Skedynės viešbutyje sustabdytos po 12 valandų: skelbiama informacija apie aukas

Afganistano sostinėje Kabule viešbučio „Intercontinental“ ataka baigėsi, žuvo mažiausiai šeši žmonės, tarp kurių yra ir viena užsienietė, pranešė Vidaus reikalų ministerija sekmadienį, praėjus daugiau kaip 12 valandų nuo ginkluoto užpuolimo pradžios šeštadienio vakare.

29

Su užpuolikais susirėmusios saugumo pajėgos per naktį užtikrino persigandusių viešbučio lankytojų evakavimą, bet vietomis viešbutyje kilo gaisras.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Najibas Danishas (Nadžibas Danišas) sakė transliuotojui „Tolo News“, kad Afganistano saugumo pajėgos nukovė keturis užpuolikus per naktinį susirėmimą. Per televiziją rodyta, kaip viešbutyje buvę žmonės per balkonus mėgina pasprukti į laisvę.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prabangus viešbutis paplūdo krauju: keturi teroristai atidengė ugnį į svečius

„Ataka baigta“, – pareiškė N. Danishas.

„Penki užpuolikai ir viena užsienietė nukauti“, – sakė naujienų agentūrai AFP Vidaus reikalų ministerijos atstovo spaudai pavaduotojas Nasratas Rahimi (Nasratas Rahinis), dar nurodęs, kad išgelbėti 153 žmonės, tarp kurių buvo daugiau kaip 40 užsieniečių.

„Užsienietės moters lavonas rastas šeštajame aukšte, kur buvo sunaikintas paskutinis užpuolikas“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Vis dėlto kitas pareigūnas, susijęs su Afganistano žvalgyba, sakė agentūrai AFP, kad ataka „dar nepasibaigusi“, užpuolikai „tebešaudo į saugumiečius“.

Per „Tolo News“ rodyta, kaip iš šešiaaukščio viešbučio „Intercontinental“ kyla juodi dūmai, matomos liepsnos. Kai kurie svečiai pririšę iš paklodžių padarytas virves leidžiasi iš viršutinio balkono, vienas neišsilaiko ir krenta ant žemės.

Šeštadienį vėlai vakare pareigūnai pranešė, kad mažiausiai keturi užpuolikai atakavo garsų Kabulo viešbutį „Intercontinental“ ir pradėjo šaudyti į svečius ir personalą.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šį naujausią išpuolį Afganistano sostinėje, kuris buvo surengtas po virtinės pastarosiomis dienomis pareikštų perspėjimų vengti viešbučių ir kitų vietų, kuriose dažnai lankosi užsieniečiai.

Pareigūnai aiškinasi, kaip užpuolikai įėjo į viešbutį pro saugumo užtvaras, sakė N. Danishas ir pridūrė, kad atsakomybę už viešbučio saugumą prieš dvi savaites perėmė viena privati kompanija.

„Kad patektų į vidų, jie, matyt, pasinaudojo užpakalinėmis durimis į virtuvę“, – spėjo N. Danishas.

Komunikacijų ir informacinių technologijų (IT) ministerijos pareigūnas Abdullah Sabetas (Abdula Sabetas) sakė, kad į viešbutį dalyvauti sekmadienį vyksiančioje konferencijoje atvyko IT specialistų iš visos šalies.

Anksčiau šeštadienį vienoje viešbučio salėje vyko konferencija Afganistano ir Kinijos santykių klausimais; joje dalyvavo Kinijos ambasados pareigūnas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų