Šiaurės Korėjos lyderis džiūgauja – pasaulis nerimauja

Šiaurės Korėjos lyderis Kimas Jong-Unas (Kim Čen Unas) pasveikino atliktą iš povandeninio laivo paleistos balistinės raketos bandymą, kurį pavadino „stulbinančia sėkme“, sekmadienį pranešė šalies valstybinė žiniasklaida.

Jos teigimu, dabar Pchenjanas turi galimybių suduoti smūgį Seului ir Jungtinėms Valstijoms, kai tik panorės.

JAV ir Didžioji Britanija pareiškė, kad, kaip manoma, šeštadienį atliktas bandymas pažeidžia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas ir paragino Šiaurės Korėją vengti veiksmų, kurie destabilizuoja padėtį regione.

Savo ruožtu Pietų Korėjos gynybos ministerija skelbia, kad Šiaurės Korėjos raketos bandymas žlugo, nes Japonijos jūroje iš povandeninio laivo paleista raketa nuskrido tik 30 kilometrų.

Tačiau Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA vis tiek skelbia, kad bandymas, kurį asmeniškai stebėjo Kim Jong-Unas patvirtino „Korėjos gamybos povandeninio paleidimo sistemos patikimumą“.

Skelbiama, kad jaunasis Šiaurės Korėjos lyderis pareiškė, kad „Pchenjanas dabar yra pajėgus smogti Pietų Korėjos marionetinių pajėgų vadams ir JAV imperialistams, kai tik panorės“.

REKLAMA

„Šis stulbinamai sėkmingas bandymas yra dar viena brangi dovana, kurią didiems lyderiams ir partijai padovanojo gynybos mokslininkai ir technologai“, – skelbia Šiaurės Korėjos žiniasklaida.

Per šalies televiziją buvo parodytos nuotraukos, kuriose Kim Jong-Unas užfiksuotas stovintis ant povandeninio laivo denio, o vėliau stebintį raketos paleidimą ant kranto per žiūronus.

Jis taip pat po bandymo susitiko su laivo įgula ir mokslininkais.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2016-04-25 08:29:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko naujo Šiaurės Korėja neišrado . Tą seniai turi didžiosios imperialistinės valstybės. Nesidžiauk radęs,neverk pametęs...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų