Šaudynių Rusijos universitete liudininkė: rankos iki šiol dreba

Išpuolis Rusijos universitete sukrėtė Permės gyventojus. Liudininkų teigimu, užpuolikas niekuo neišsiskyrė, buvo ramus ir tylus „berniukas“. Šįryt į vietos universitetą atėjęs šaulys nužudė mažiausiai 8 žmones, dar 24 buvo sužeisti.

Šaudynes surengusio 18-mečio Timuro Bekmonsurovo kursiokai tvirtina, kad kai pasigirdo šūviai, jie laukė nors kokių žinių iš (mokyklos) administracijos, tačiau nieko nesulaukė. Nebuvo paskelbtas ir pavojaus signalas, niekas neužsiėmė organizuota evakuacija.

„Aš buvau 5-ame korpuse. Iki šio rankos dreba. Važiavau dabar autobusu, o mergina iš jo grupės sakė, kad jis buvo tylus ir ramus berniukas“, – „Podjom“ cituojama viena iš įvykio liudininkų.

„Oficialiai niekas nieko neskelbė. Mes išbėgome iš pradžių į universiteto teritoriją, (ten) pastovėjome, vėliau per aplink – namo. Manėme, kad kokia nors signalizacija suveiks, pranešimas bus, tačiau ne – kursiokas iš to korpuso parašė: „Bėkite“.

Kita liudininkė taip pat patvirtino, kad jokių pranešimų per garsiakalbius nebuvo, universiteto teritorijoje buvo girdimi tik šūviai. „Mes auditorijoje sėdėjome, dėstytojas tęsė paskaitą“, – cituojama ji.

Kitas kalbintas liudininkas, išpuolio metu buvęs universiteto bendrabutyje, pasakojo, kad apie įvykius sužinojo iš bendrabučio diskusijų kanalo socialiniuose tinkluose. „Mums buvo pasakyta nueiti nuo langu ir užrakinti duris, o patį bendrabutį uždarė komendantė“, – aiškino jis.

Ruošėsi mažiausiai pusmetį

Apsaugos tarnybos, kuri saugojo universiteto patalpas, atstovai pareiškė, kad iškart po išpuolio jie bandė susisiekti su gelbėjimo tarnybomis, tačiau „niekas nepakėlė ragelio“. Taip pat internete buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame T. Bekmansurovas rugpjūčio 27-ąją įsigyja 105 kulkas savo legaliai gautam šautuvui.

Skelbiama, kad išpuoliui 18-metis ruošėsi mažiausiai pusmetį. Šių metų kovą jis pateikė prašymą medžiokliniam ginklui ir praėjo medicinos komisiją. Balandį jis buvo apmokytas „saugiai elgtis su ginklu“, gavo licenciją ir įsigijo šautuvą. Gegužės mėnesį buvo išduotas leidimas saugoti ir nešiotis ginklą. Liepos mėnesį jis treniravosi šaudyti šaudykloje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų