Rusų ambasadoriaus žudikui „užčiaupė burną“?

Gruodžio 21-ąją Rusijos propagandos tinklapiuose „Sputnik“ ir RT pasirodė pranešimai, kad „Al Nusra front“ (teroristinė organizacija Sirijoje) prisiėmė atsakomybę dėl rusų diplomato Andrejaus Karlovo nužudymo. Netrukus ekspertai nustatė, kad šis pareiškimas yra padirbtas, rašoma „Hurriyet Daily News“.

Pasak turkų leidinio, kuomet dar nebuvo žinoma, kad pareiškimas yra melagingas, „aukštas pareigas užimantis asmuo saugume“ jiems pranešė, kad „Al Nusra front“ „visada skelbia apie savo veiksmus tinklapyje „Minaret ul-Beydha“, o ne tokiais nereguliariais laiškais, kaip tas, kuris buvo paviešintas“.

Leidinys taip pat pažymėjo, jog tokios teroristinės organizacijos kaip „al Qaeda“ ar ISIS yra suinteresuotos nužudyti maksimalų žmonių skaičių. „Tačiau šiuo atveju vienintele žudiko auka buvo rusų ambasadorius. Iššaudęs beveik visas pistoleto apkabos kultas, žudikas mandagiai paprašė lankytojų jį palikti, pareiškęs, kad „jis jiems neturi pretenzijų“. „Tai nėra tipinis salafitų-džihadistų poelgis,“ – cituojamas neįvardintas šaltinis saugume.

Anksčiau kitas šaltinis „Hurriyet Daily News“ pasakojo, kad peržiūrėjus vaizdo įrašus buvo nuspręsta: fotografijų parodoje, tikėtina, buvo kažkas, kas atliko instruktoriaus ir/arba „vadovo“ funkciją išpuolio metu.

„Iki tam tikro momento žudikas stovėjo už ambasadoriaus nugaros, kaip ir bet kuris kitas policininkas ar asmens sargybinis, – toliau cituojamas anonimu norėjęs išlikti šaltinis. – Tam tikru momentu jis staiga sujudėjo, lyg būtų „įsijungęs“, pradėjo šaukti ir iššovė į diplomatą iš nugaros. Didžiąją dalį kulkų jis paleido jau kai auka gulėjo ant žemės; o įsitikinęs diplomato mirtimi, žudikas net nebandė skubiai sprukti. Atrodė, jis gavo iš instruktoriaus užtikrinimą, kad viskas su juo bus gerai“.

Pažymima, kad oficialioji Turkijos valdžia suskubo pavadinti ambasadoriaus žūtį provokacija, kurios tikslas – pakelti terorizmo lygį Turkijoje. O Turkijos saugumo tarnybos paskelbė, kad „95 proc. tikslumu galima teigti, jog žudikas buvo užverbuotas JAV gyvenančio Fethullah Guleno“.

Tačiau anksčiau tas pats „Hurriyet“ skelbė, kad įtariamasis M. M. Altintas nuo šių metų liepos mėnesio net aštuonis kartus dirbo renginiuose, kuriuose dalyvavo šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Tas pats, kurį nuversti karinio pučo metu tariamai siekė F. Gulenas.

REKLAMA

Spec. tarnybos taip pat tiria versiją, kad žudikui kažkuris iš vėliau į salę užėjusių pareigūnų galėjo tiesiog „užčiaupti burną“, rašoma leidinyje. „Hurriyet“ teigimu, žudikas galėjo manyti, kad po jo arešto, jį išgelbės. Tačiau yra tikimybė, kad jį tiesiog „pašalino“ kitas tos pačios grupuotės narys iš pareigūnų tarpo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų