Rusijos užsienio reikalų ministras užsipuolė JAV

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas metinėje spaudos konferencijoje pirmadienį užsipuolė JAV, kaltindamas jas skelbiant ultimatumus ir nepripažįstant „atsirandančio daugiapolio pasaulio tikrovės“.

Spaudos konferencijoje S. Lavrovas atsakinėjo į klausimus apie Siriją, Ukrainą, Korėjos pusiasalį ir kitus pasaulinius reikalus. Apibendrindamas diplomatinius 2017 metus, jis sakė, kad jie užsienio politikos požiūriu nebuvo lengvi.

„Deja, mūsų kolegos amerikiečiai ir jų sąjungininkai vis dar nori dirbti remdamiesi vien ultimatumų skelbimu ir nenori klausytis kitų pasaulio politikos centrų nuomonių“, – sakė jis, kai jo buvo paklausta apie JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) poziciją dėl susitarimo su Iranu.

„Iš tikrųjų jie nenori pripažinti atsirandančio daugiapolio pasaulio tikrovės“, – sakė S. Lavrovas.

D. Trumpas, kuris seniai kritikuoja pasaulio galių susitarimą su Iranu dėl Teherano branduolinės programos, praėjusią savaitę sakė, kad JAV kol kas neatnaujins sankcijų Iranui, bet šiais metais pasitrauks iš susitarimo, jei nebus pakeistos jo sąlygos.

REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat sakė, kad grasinimai iš Vašingtono 2017 metais „rimtai padidino“ įtampą įvairiose pasaulio dalyse, įskaitant Šiaurės Korėją.

D. Trumpui rengiantis paminėti pirmąsias savo inauguracijos metines, S. Lavrovas sakė, kad dabartinės JAV administracijos veiksmai kai kuriais atvejais buvo kategoriškesni nei Baracko Obamos administracijos, „nepaisant Trumpo linijos per rinkimų kampaniją“.

JAV bijojo sąžiningos konkurencijos įvairiose srityse, įskaitant energetiką ir dujų tiekimą Europai, sakė S. Lavrovas ir pridūrė, kad Vašingtonas neprisideda prie konflikto Sirijoje išsprendimo.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų