Rusijos gydytojai ragina Navalną „nedelsiant“ nutraukti bado streiką

Aleksejaus Navalno privatūs gydytojai ketvirtadienį paragino jį kuo greičiau nutraukti savo bado streiką, kurį kalinamas Kremliaus kritikas paskelbė kovo 31-ąją, reikalaudamas tinkamo gydymo.

Kardiologas Jaroslavas Ašichminas ir dar keli gydytojai pareiškime sakė, kad jie prašo garsiausio Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponento „nedelsiant nutraukti bado streiką, kad išsaugotų savo gyvybę ir sveikatą“.

„Jei bado streikas tęsis net trumpiausią laiką, deja, mums greitai paprasčiausiai nebeliks, ką gydyti“, – sakoma pareiškime.

A. Navalnas buvo areštuotas sausio mėnesį sugrįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po sunkaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. A. Navalną kėsintasi nunuodyti pernai rugpjūtį. Jis neteko sąmonės lėktuve, skridusiame iš Sibiro į Maskvą. Keletą dienų opozicionierių gydė vietos gydytojai, o vėliau jis buvo nuskraidintas gydytis į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. A. Navalnas kaltina Maskvą, bet V. Putino administracija neigia, kad yra kaip nors su tuo susijusi.

Vasarį A. Navalnas buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi Vokietijoje. 

Jis buvo uždarytas Pokrovo pataisos kolonijoje Vladimiro srityje, maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.


Rašyti komentarą...
W
WW
2021-04-23 09:05:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
uzkniso sitas zertva,kai nudves palaidos.
Atsakyti
0

A
Anatolij
2021-04-23 09:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems būtų ramiau, jei nustiptų toks Petras ir WW. Viešoje erdvėje būtų mažiau idiotiškų trolių komentarų.
Atsakyti
-1

P
Petras
2021-04-22 21:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yegul stimpa fasistas, visiems ramiau bus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų