Rusijoje per Navalno palaikymo protestą sulaikyta jo žmona

Rusijos policija šeštadienį jau sulaikė daugiau kaip 1 000 protestuotojų, daugybei žmonių išėjus į dešimčių miestų gatves, nepaisydami kai kuriuose regionuose vyraujančios itin žemos temperatūros, siekiančios net minus 50 laipsnių pagal Celsijų, reikalaudami paleisti suimtą pagrindinį šalies opozicijos veikėją Aleksejų Navalną.

8

A. Navalnas, laikomas garsiausiu ilgamečiu prezidento Vladimiro Putino priešininku, buvo sulaikytas sausio 17 dieną, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Opozicionierius pareiškė, kad pasikėsinimą į jo gyvybę organizavo Kremlius.

Tuo tarpu Rusijos teisėsaugos institucijos tvirtina, esą būdamas Vokietijoje A. Navalnas pažeidė lygtinės bausmės, skirtos baudžiamojoje byloje, kuri, pasak politiko, buvo neteisėta, sąlygas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijoje prasidėjus protestams sulaikyta kelios dešimtys Navalno šalininkų

Vasario pradžioje turėtų įvykti teismas, kuris nuspręs, ar A. Navalnas turės atlikti trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Tinklalapio „OVD-Info“, renkančio informaciją apie areštus per politinius protestus Rusijoje, duomenimis, šalies miestuose vykstančių protestų metu buvo sulaikyta mažiausiai 1 060 žmonių, įskaitant apie 300 – Maskvoje.

Kaip praneša naujienų portalas „Meduza“, A. Navalno palaikymo akcijos tai pat rengiamos beveik 50-yje užsienio miestų, įskaitant Paryžių, Romą, Tel Avivą, Niujorką ir Amsterdamą.

Keli tūkstančiai žmonių dalyvavo protesto akte Jekaterinburge, ketvirtame pagal dydį Rusijos mieste, taip pat Vladivostoke, Južno-Sachalinske ir Novosibirske.

Pranešama, kad trylika žmonių buvo sulaikyti protesto metu Jakutske – šiame Rytų Sibiro mieste protestai vyko nepaisant -50 laipsnių speigo.

Maskvoje, artėjant planuotai protesto pradžiai, tūkstančiai žmonių patraukė iš Puškino aikštės sostinės centre patraukė centrinėmis gatvėmis Kremliaus link.

REKLAMA

Policijos viešojo informavimo sistema reguliariai skelbia pranešimus, raginančius žmones laikytis atstumo vienas nuo kito dėl koronaviruso ir pranešančius, kad protestas nebuvo sankcionuotas.

A. Navalno žmona Julija Navalnaja per „Instagram“ pranešė, kad ją taip pat sulaikė policija.

„Atleiskite už blogą kokybę. [Milicijos furgone] labai blogas apšvietimas“, – žinutėje prie savo asmenukės tamsiame fone, kuriame taip pat matyti dalis grotuoto lango, rašė J. Navalnaja.

Socialiniuose tinkluose taip pat buvo skelbiama daug nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose matomos tūkstančių protestuotojų minios, užpildžiusios ištisas gatves Maskvoje, Sankt Peterburge ir kai kuriuose kituose miestuose. Žmonės skandavo „Putinas – vagis“, „Laisvę Navalnui“, „Šalin carą“ ir kitus šūkius.

Maskvos policija ketvirtadienį sulaikė tris pagrindinius A. Navalno bendražygius, dviem iš kurių skirtas devynių ir dešimties parų areštas.

Ruošiantis demonstracijoms A. Navalno komanda per „YouTube“ paskelbė reportažą, kuriame apžvelgiamas tyrimas dėl esą V. Putinui priklausančio prabangaus komplekso Juodosios jūros pakrantėje ir paragino opozicijos šalininkus išeiti į gatves.

Reportaže apie „Putino rūmus“ teigiama, kad Rusijos prezidentui priklauso 17 691 kvadratinio metro ploto valda – 39 kartus didesnis už Monako Kunigaikštystę.

Beveik dviejų valandų trukmės vaizdo reportažas nuo antradienio buvo peržiūrėtas daugiau nei 65 milijonus kartų ir tapo žiūrimiausiu Kremliaus kritiko tyrimo filmu „YouTube“ platformoje.

Kremlius paneigė, kad valda priklauso V. Putinui.

Valdžia pažadėjo griežtai kovoti ir pasitelkti policiją sakydama, kad nesankcionuoti viešieji renginiai bus „nedelsiant numalšinti“.


Rašyti komentarą...
U
Ui
2021-01-23 15:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savi sodina savus !Juk Navalnas krymnašistas...
Atsakyti
0

v
vatnikas
2021-01-23 15:56:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu ir ką,kas man tas jūsų Dnevalnas ir jo boba,užsikniskit su tais idiotais ir baikit čia kiekvieną mielą dieną,tas patį per tą patį,vienas toks pabėges iš Rusijos pridurkas ,Paryžiui protestuodamas,kad Prancūzijoj nėr damokratijos ,sėklidžių mašnelę prie šalygatvio prisikalė,visos pasaulio TV rodė,tai tokie tie narkomanai '';kovotojai''
Atsakyti
-1

R
Rusai čiulpia
2021-01-23 17:16:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau Rusija išgarsėjo pirmą kartą šiais metais! Tegul dabar su dubinkėm nuramins savo sielą po aibės fiasko: Amerikos prezidento rinkimų, pasaulio ledo ritulio čempionato Minske, sankcijų Kirkorovui, "Nord Stream 2". Šventė atėjo ir į rusų kiemą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų