Rusija nusitaikė į Afriką: pastebėti „Vagner“ samdiniai, ruošiamasi vietos rinkimams

Verslininkas Jevgenijus Prigožinas, žinomas žiniasklaidoje kaip asmeninis Rusijos prezidento Vladimiro Putino virėjas, plėtoja ir finansuoja rusų politinių technologų veiklą Afrikoje. Pasak leidinio „Komersant“, darbas jau vykdomas keliose Afrikos šalys, kur artimiausiu metu vyks prezidento ar parlamento rinkimai. Taip pat yra skelbiama apie pirmosios rusų karinės bazės Somalilende įsteigimą.

12

Ekspertų teigimu, politiniai technologai gali užsidirbti iš Rusijos politinių technologijų eksporto, tačiau abejojama ar siekiama daryti įtaką pačių rinkimų rezultatams Rusijos naudai.

Leidinio duomenimis, politiniuose procesuose Afrikoje dalyvauja specialistai iš Sankt Peterburgo. Pasak šaltinių, jų darbą finansuoja J. Prigožinas, vadinamas vienu iš V. Putino „iždininkų“ ir kontroliuojantis „trolių fabriko“ bei „Vagner“ samdinių, smogikų, kurie dalyvauja karo veiksmuose Sirijoje ir Ukrainoje, veiklą. Koordinuoja rusų specialistų veiklą politinis technologas Jaroslavas Ignatovskis.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Vagner“ samdiniai

Tyrimai, teigiama, atliekami Madagaskare, Pietų Afrikos Respublikoje ir Kenijoje. Madagaskare prezidento ir parlamento rinkimai vyks dar šiais metais. Kitais metais numatytas balsavimas PAR ir dar penkiose kontinento šalyse, įskaitant Nigeriją. Kenijoje rinkimai vyko pernai, tačiau, anot leidinio šaltinio, projektas numatytas dvejiems metams, nėra atmetama, kad kažkurioje iš Afrikos valstybių vyks „nenumatyti išankstiniai rinkimai“.

Tikisi užsidirbti iš politikos, nes technologijų patys neturi

Darbui Afrikoje imami tik vyrai, technologai gali dirbti ir ne pilną terminą, privalo kalbėti užsienio kalbomis. Projekto dalyviai negali komentuoti savo veiklos žiniasklaidai ir stengtis „neapsišviesti“. Tačiau socialiniuose tinkluose jau pasirodė kelios nuotraukos, kuriose tariamai užfiksuoti rusų atstovai karinėse stovyklose Afrikoje.

Anksčiau J. Prigožinas organizavo socialinės ir politinės situacijos Šiaurės Vakarų federalinėje apygardoje stebėjimą. „Komersant“ šaltiniai tvirtina, kad šį darbą prižiūrėjo tas pats J. Ignatovskis. „Panašiai yra vystomi tyrimai ir Afrikoje“, – leidiniui pareiškė vienas iš kalbintų politinių technologų.

REKLAMA

Rusijos politologo Nikolajaus Ščerbakovo manymu, Rusija neturi galimybių „rimčiau užsiimti Afrikos reikalais“. Daugelyje Afrikos šalių Rusija neturi ambasadų ar prekybos atstovų, o Afrikai reikalingų šiuolaikinių technologijų, galinčių išgauti naudingąsias iškasenas Rusija negali ir sau pačiai parūpinti. Anot eksperto, J. Prigožinas tikisi Afrikoje banaliai uždirbti iš savo politinių technologų „eksporto“, nes Europai šių specialistų iš Rusijos paprasčiausiai nereikia.

„Vagner“ samdiniai ir ginkluotė

Rusijos propagandiniuose portaluose pastaruoju metu aktyviai dėstoma „Rusijos kovos su terorizmu Afrikoje“ teorija. Rusija, kuriai pastaraisiais metais buvo užkirstas kelias tarptautinėje politikoje, ypač įtaka Europoje, teko koncentruoti dėmesį į Afrikos šalis.

Skelbiama, kad „prašant Centrinės Afrikos Respublikos vadovybei, gavus JT Saugumo Tarybos leidimą, į kontinentą buvo išsiųsti rusų instruktoriai ir ginklų partija“. Apie Afrikos šalių „norą įsigyti S-400“ gynybos sistemų paskelbė ir Rusijos gynybos ministerijos atstovai, rašoma „Interfaks“.


Rašyti komentarą...
b
bonsas
2018-07-31 21:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ką? gaila kad amerikiečiai visur turi bazių? Šalys bendradarbiauja su JAV todėl ir leidžia jai statytis savo bazes. O rusija mažai su kuo bendradarbiauja, todėl ir reikia kuo daugiau viešinti jos kėslus.
Atsakyti
0

i
ilona
2018-04-28 12:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka gaila? amerikieciai visur kur netingi kur reikia kur nereikia laiko karines bazes kodel Rusija negali ? kam pusti burbula teisingai daro
Atsakyti
-3

J
Javas
2018-04-28 13:49:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejaugi nėra apie ką parašyti kas kur vaidenasi rusai lietuvės
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų