Rusija nedalyvaus ETPA klausymuose dėl Navalno apnuodijimo

Rusija atsisakė dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) klausymuose dėl opozicionieriaus Aleksejaus Navalno įtariamo apnuodijimo, informavo pranešėjas šiuo klausimu Jacques'as Maire'as.

„Ponas [rusų delegatas Piotras] Tolstojus man pranešė, kad Rusijos atstovai nedalyvaus šiame posėdyje. Paprašiau, kad kažkas vis tiek sudalyvautų, bet, deja, šiandien niekas negalės išdėstyti Rusijos pozicijos, atsakyti nei į mūsų, nei į svečių klausimus. Padarėme viską, kad pakviestume Rusiją“, – antradienį ETPA kalbėjo J. Maire'as.

Pasak jo, vienas pagrindinių klausimų Maskvai – kur ir kada galėjo būti apnuodytas A. Navalnas.

„Vokietijos valdžia, taip pat Europos Sąjungos Taryba, sako, kad tai įvyko Rusijoje; Rusijos valdžia sako, kad taip nėra ir kad tai turėjo atsitikti arba lėktuve, arba Berlyno ligoninėje. Tačiau jeigu jis buvo apnuodytas Berlyne ar lėktuve, kas tai padarė ir kaip šie žmonės gavo nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“, kuri neturėtų egzistuoti?“ – klausė J. Maire'as.

Pranešėjas prancūzas pažymėjo, kad klausymuose turėjo dalyvauti ir pats A. Navalnas, bet atsižvelgiant į jo areštą, juose pasisakys opozicionieriaus bendražygis Leonidas Volkovas.

A. Navalnas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o po poros dienų komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Vakarų ekspertai nustatė, kad Kremliaus kritikas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Maskva neigia kaip nors prisidėjusi prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.

Pirmadienį Rusijos teismas nurodė 30 parų suimti A. Navalną, ankstesnę dieną sulaikytą iškart po grįžimo į Maskvą iš Vokietijos.

Oficialiai nurodyta, kad A. Navalnas buvo sulaikytas už tai, kad pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, pagal kurias turėjo dukart per mėnesį atvykti į Rusijos federalinę bausmių vykdymo tarnybą.

A. Navalnas ir jo bendražygiai tvirtina, kad byla yra politiškai motyvuota.

Vakarų valstybės griežtai pasmerkė Kremliaus kritiko sulaikymą ir pareikalavo nedelsiant jį paleisti.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-19 14:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mazai nuodijo
Dusta reikia vartoti parazitams , o ne karines technologijas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų