• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusų IT specialistas Adamas Kalininas pasirinko neįprastą būdą, kaip nepatekti į mobilizuojamųjų gretas. Rugsėjo pabaigoje jis susirinko būtiniausius išgyvenimui daiktus ir patraukė į Rusijos miškų gilumą. Vyro teigimu, tai vis geriau negu ėjimas į mirti į beprasmišką karą.

Rusų IT specialistas Adamas Kalininas pasirinko neįprastą būdą, kaip nepatekti į mobilizuojamųjų gretas. Rugsėjo pabaigoje jis susirinko būtiniausius išgyvenimui daiktus ir patraukė į Rusijos miškų gilumą. Vyro teigimu, tai vis geriau negu ėjimas į mirti į beprasmišką karą.

REKLAMA

A. Kalininas protestavo prieš Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, sulaukė kelių nuobaudų. Prasidėjus mobilizacijai suprato, kad negali išvykti iš šalies, kaip tai darė daugelis jo kolegų. Vietoje to turistinius žygius mėgstantis vyras pasirinko pasitraukimą į mišką. Susipirkęs trūkstamos įrangos ir užsipirkęs maisto produktų jis jau mėnesį gyvena palapinėje ir netgi pasakoja apie savo kasdienybę kanale „Logičnyj lesnik“ (liet. „Loginis miškininkas“), rašoma „Mediazona“.

„Aš regėjau tokius variantus: arba eisiu kur į parduotuvę, o mane už rankos nutemps į „vojenkomatą“, arba aš pasirenku nelabai komfortabilias sąlygas miške, bet laisvėje. Nebuvo labai lengvas sprendimas“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

IT specialistas tvirtino, kad naujiena apie mobilizaciją jį stipriai šokiravo. Jis taip pat nelabai pasitikėjo tikinimais, kad jo specialybės darbuotojai turi atleidimą nuo mobilizacijos – „yra begalė sąlygų, kurias sunku supaisyti“. Du jo kolegos išvyko į Centrinę Aziją, tačiau jis pats ten nei draugų, nei giminių neturi, todėl paskaičiavo, kad tokia išvyka kainuotų per daug namų biudžetui.

REKLAMA

„<...> Išvis atrodo taip, lyg aš turėčiau palikti savo žemę, – aiškino jis. – Kodėl aš turiu taip daryti, bėgti iš čia? Nežinau. Tai nėra lemiamas faktorius, aišku, tačiau jis taip pat turi prasmės. Nesinori išvažiuoti. Norisi, kad viskas, atvirkščiai, susitvarkytų ir padėti tiems, kas čia liko, įskaitant ir savo artimuosius“.

Vyras prisipažino, kad artimieji viską žino ir jį palaiko, o jo žmona – „tikras užnugaris“, be kurios nebūtų pavykę įgyvendinti net ir pusės sugalvotų dalykų.

REKLAMA
REKLAMA

Maisto atsargas A. Kalininas laiko šalia kelio esančiame konteineryje, kurį jis išsinuomojo. Iki konteinerio nuo jo „gyvenamosios vietos“ miške – apie valandą kelio pėsčiomis. Jeigu kažko pritrūksta, eina „kaip į parduotuvę“.

Miške vyras įsirengė dvi palapines: viena miegui, o antra darbui. „Ofisas“, kaip jis jį pats įvardija, yra už 3 minučių nuo vietos, kurioje nakvoja. „Atskyriau šias vietas dėl to, kad miške turiu gerą vietą, kur nepučia, yra saulės, laukymė, viskas nuostabu. Tačiau nėra interneto. O ten, kur ofisas, ten nelabai oro sąlygos, jeigu vėjas pučia tai gana nesmagu būti, bet už tai yra internetas“, – pasakojo jis viename iš savo vaizdo įrašų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vandenį jis susirenka iš polietileno po lietaus į specialiai įrengtą talpą. Prausiasi drėgnomis servetėlėmis, tualetas – pasiima kastuvėlį ir išsikasa duobę.

A. Kalininas rimtai ruošiasi ilgam apsigyventi miške – pamažu kerta medžius ir renčiasi būstą iš rastų. Jo teigimu, jokios patirties namų statyboje jis neturi – mokosi iš „Youtube“ įrašų.

Vyras miške gyvena absoliučiai vienas – jokio kito žmogaus jis ten per mėnesį neišvydo. Sako, kad programuotojui daug bendravimo ir nereikia, tačiau artimųjų ir žmonos, kuri turėtų jį aplankyti kitą savaitę, jam trūksta.

REKLAMA

Jis įsitikinęs, kad mobilizuotiesiems dabar yra gerokai sunkiau, negu jam: „Žmonės patenka į apmokymų centrus, ir jie ten kažkokiomis visiškai laukinėmis sąlygomis (gyvena). Tikriausiai, dar blogiau, negu aš dabar. Niekam jie nereikalingi, pats viską susirask, viską susipirk. Ir dar maža to, neaišku, kam tu ten išvis atsidūrei. Kažkas tai aiškina prievole tėvynei, kažkas dar kažką. Tačiau aš nematau tame jokių teigiamų dalykų visiškai. Nieko mes neginame, aišku, o puolame. Ir tai yra labai liūdna“.

Adamas pripažįsta, kad tikėjosi pabūti miške „mėnesį ar du“, tačiau dabar jau planuoja peržiemojimą miške. „Tiesą pasakius, tikslaus plano nebuvo. Aš planavau mėnesiui. Štai kaip tik mėnuo ir baigiasi. Dabar, atsižvelgiant į paskutines naujienas… Iš esmės tai neatmetu, kad aš čia ir toliau sėdėsiu“, – pasakojo savo sekėjams, kurių kanale yra jau daugiau nei 20 tūkst. į mišką nuo mobilizacijos pabėgęs rusas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų