Rusijos Dūmos atstovė Irina Filatova pareiškė, kad gimstamumą šalyje reikia skatinti „netradicinių vertybių“ ir „gyvenimo sau“ idėjų išnaikinimu informacinėje erdvėje. Taip pat pažymima, kad vien lėšų gimstamumo skatinimui skyrimas nepadės pasiekti rezultato, reikia dar ir imtis „auklėjimo“, religinių nuostatų skatinimo programų.
„Galvoti, kad milžiniškų lėšų gimstamumo skatinimui skyrimas išspręs problemą – didžiulė klaida. Ne pinigai yra gyventojų skaičiaus atkūrimo pagrindas, o auklėjimas, moraliniai-etiniai ir religiniai rėmai, vaikų (susilaukimo) priėmimas visuomenėje kaip neatsiejama žmogaus gyvenimo normalumo dalis“, – „The Moscow Times“ cituojama Rusijos politikė.
Jos teigimu, pagerėjęs pragyvenimo lygis, švietimo, medicinos ir galimybės vystyti karjerą prieinamumas nulėmė tai, kad šeimos daugiau nenori gimdyti vaikų, net ir pirmojo vaiko. Ji pridūrė, kad išsivysčiusiose šalyse gyvenimas be vargo neprisideda prie žmonių noro turėti vaikų.
„Bevaikystės idėja, netradiciniai santykiai, tradicinių šeimos vertybių keitimas vartojimu, savęs vystymu, kačiukais ir šuniukais turėtų išnykti iš informacinės erdvės visuose lygiuose“, – aiškino deputatė.
Anksčiau Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pareikalavo iš šalies vyriausybės sudaryti planą, kaip įtikinti rusus dažniau gimdyti, kad „būtų madinga gimdyti daug vaikų, kaip kadaise Rusioje buvo – po septynis, po dešimt žmonių šeimose“. Jo teigimu, tai leistų išspręsti darbo jėgos trūkumą šalyje.
Rusijoje – per visą istoriją mažiausias gimstamumas: trečdalis pernai planavusių vaikus atsisakė šios idėjos
Tuo metu Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos atlikta apklausa parodė, kad beveik trečdalis (30,6 proc.) rusų nusprendė atidėti vaikų planavimą ar išvis atsisakyti vaikų susilaukimo idėjos dėl karo Ukrainoje, nepasitenkinimo politine valdžia šalyje, finansinių problemų ar emocinės įtampos.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Rusijoje gimė 599,6 tūkst. naujagimių – 16,6 tūkst. mažiau negu pernai tuo pat laikotarpiu (3 proc. kritimas). Birželį Rusijoje gimė vos 98,6 tūkst. vaikų – 6 proc. mažiau nei pernai, tai buvo antirekordinis rodiklis šiuolaikinėje Rusijoje.
Demografo Aleksejaus Rakšos teigimu, visi šių metų pirmojo pusmečio mėnesiai buvo „antirekordiniai“ per visą statistikos vedimo istoriją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!