Rusai ruošiami išgyventi ekstremaliomis sąlygomis

Artimiausias kelias dienas visoje Rusijoje, nuo Vladivostoko iki Kaliningrado, MČS (Rusijos civilinės gynybos ir ekstremalių situacijų ministerija) ruoš apmokymus, kaip elgtis ir ką daryti gyventojams katastrofų, gamtos stichijų ir, aišku, karo konfliktų atveju.

Neseniai Maskvos savivaldybė paskelbė, kad požeminės saugyklos yra parengtos visiems miesto gyventojams. Žinant, kad šiame mieste oficialiai gyvena virš 12 mln., o neoficialiai 13-17 mln. žmonių, pasiruošimo mąstai yra įspūdingi.

Milijonai dalyvių

Spalio 4-7 dienomis visoje Rusijos teritorijoje vyks pasirengimo ekstremaliems įvykiams treniruotės. Jose žada dalyvauti apie 40 mln. žmonių, iš kurių 200 tūkst. yra MČS gelbėtojai. Mokymų metu bus tikrinama metodika, kurioje yra aprašytas civilių elgesys ekstremalių situacijų ar karo veiksmų metu.

Anot leidinio „Life“, pagrindinis skirtumas nuo SSRS laikų „pilietinės gynybos“ – dabartinius miesto gyventojus planuojama evakuoti į gynybinius pastatus, įkurtus gyvenamuosiuose kvartaluose, o ne sovietiniuose požeminiuose bunkeriuose, galinčiuose atlaikyti branduolinį smūgį. Tačiau šie pastatai gebėtų apsaugoti nuo bombų skeveldrų ir griūvančių pastatų konstrukcijų.

Maskva pasiruošė saugyklas

Maskvos požeminės saugyklos gyventojams yra parengtos 100 proc., o jose pasislėpti galės visi miestiečiai, praėjusią savaitę „Interfaks“ pasakojo MČS atstovas Andrejus Miščenka.

JAV žiniasklaida šių metų rugpjūtį skelbė apie pastebėtą aktyvias požeminių bunkerių statybas Maskvoje ir kituose šalies miestuose.

Rusija per pastaruosius kelis metus Maskvoje ir visoje šalyje pasistatė dešimtis požeminių bunkerių – branduolinių vadaviečių, remiantis JAV žvalgybos pranešimais teigiama konservatyviosios ideologijos leidinyje „The Washington Free Beacon“.

JAV antžeminių pajėgų vado Curtiso Scaparrotti, vadovaujančio NATO ir Europos pajėgoms, manymu, požeminių bunkerių statybos rodo, kad Rusija modernizuoja savo strateginę ginkluotę. Informacija apie naujus požeminius bunkerius pasiekė netrukus po to, kai Rusija priėmė naują branduolinio ginklo panaudos doktriną, kurią C. Scaparrotti pavadinimo „iššaukiančia nerimą“.

 


Rašyti komentarą...
j
jonas
2016-10-05 02:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkokie paranojikai tie rusai,niekam jie nereikalingi,nei ta ju prasigerusi rusija nieko verta nebuvo,nera ir nebus..ir dabat del kazkokiu rusu,visas pasaulis turi jausti kazkoki nerima..aisku,nieko nera blogiau uz alkana,girta ir durna ruski,kuris grasina branduoliniu karu..
Atsakyti
0

R
Rimas
2016-10-05 09:27:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar galima kaltinti paprastus zmones, jei jiems propaganda isplove smegenis, o saliai vadovauja nestabilios psichikos ligonis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų