Samaros „Sputnik“ ekipa iš Rusijos tapo pelkinio futbolo pasaulio čempionais, skelbia „Postimees.ee“.

Pelkinio futbolo pasaulio čempionatas tradiciškai vyko netoli Suomijos sostinės Helsinkio esančiame Hiurunsalmio miestelyje. Turnyro finale Samaros ekipa, kuri tradiciškai žaidžia pliažo futbolą, nugalėjo Suomijos ekipą www.lomalyly.

Rusijos ekipos treneris pasidžiaugė, kad laimėti čempionatą jo auklėtiniams padėjo geras oras. Futbolininkams ir taip teko gainioti kamuolį purvo vonioje, o lietus būtų tik dar labiau apsunkinęs ir taip sunkią futbolininkų dalią.

Šiemetiniame pasaulio pelkinio futbolo čempionate dalyvavo 340 komandų iš 10 valstybių. Dėl čempionų vardo atskirose grupėse varžėsi profesionalai, mėgėjai, moterys bei mišrios komandos.

Pelkiniame futbolo žaidžiami du kėliniai po 13 minučių. Aikštės ilgis siekia 60 metrų, o plotis – 35 metrus. Kiekvienai komandai atstovauja 5 žaidėjai bei vartininkas. Žaidėjai kamuolį gainioja purvo baloje.

Pirmas pelkinio futbolo čempionatas Suomijoje buvo surengtas 1998 metais, o jau po poros metų varžybos tapo tarptautinėmis.