Radinys pakrantėje sukrėtė: skubiai puolė gelbėti

Argentinos pakrantėje retas įvykis, į krantą išplaukė būrys orkų. Joms į pagalbą suskubo ir gelbėtojai, ir vietos gyventojai. Deja, ne visas pavyko išgelbėti.

Krante besikankinančių orkų būrį Mar Čikitos pakrantėje Buenos Airių provincijoje žmonės pastebėjo ankstų rytą. Ir viso bangos skalauja 7 ant smėlio užstrigusias delfinų giminaites. Jų gelbėti iš karto suskubo vietiniai, tuomet prie jų prisijungė pakrantės gelbėtojai, vietos biologai ir net karinio jūrų laivyno nariai.

„Labai neįprasta, kad į pakrantę išplaukė net 7 orkos. Dvi jau nutempėme į vandenį su vietos gyventojų pagalba. Pirmiausia išgelbėjome jauniausias orkas. Mes nežinome, kodėl jos išplaukė į krantą“, – sako turizmo ir aplinkos sekretorė.

Banginių šeimos žinduolių šiose Argentinos pakrantėse esą pasitaiko, bet dažniausiai nuo kelio nuklysta vienas kitas, o ne toks būrys. Orkos užauga iki 9 m ilgio ir gali sverti beveik 10 tonų. Patinai gali gyventi iki 60, patelės net iki 90 metų. Deja, išgelbėti pavyko ne visą septynetą. Skelbiama, kad viena orka nugaišo, kitos laivais palydėtos į gilesnius vandenis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų