Putinas: Rusija kovos su klimato kaita

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pažadėjo, kad jo šalis, pasaulio viena pagrindinių naftos ir dujų tiekėjų, aktyviai prisidės prie kovos su klimato kaita.

„Turime atsakyti į klimato kaitos iššūkius“, – skaitydamas metinį pranešimą įstatymų leidėjams ir regionų gubernatoriams pabrėžė V. Putinas.

Pasak jo, Rusija turi skirti dėmesio ir pastangoms prisitaikyti prie klimato kaitos – tokiose srityse kaip žemės ūkis, apgyvendinimas ir komunalinės paslaugos, taip pat šalies „visa infrastruktūra“.

Valstybės vadovas paragino tautiečius „kurti pramonę išmetamo anglies dvideginio panaudojimui“.

V. Putinas taip pat pareiškė, kad Rusija, viena didžiausių teršėjų klimatą keičiančiais anglies junginiais, sieks padaryti savo išmetamų teršalų kiekį „mažesnį nei Europos Sąjungoje“.

Rusijoje pastaraisiais metais nustatoma daugybė aukštos temperatūros rekordų, o 2020-ųjų pirmasis pusmetis buvo šilčiausias nuo orų stebėjimo pradžios šalyje.

Rusijos meteorologijos tarnybos mokslinis vadovas Romanas Vilfandas praėjusį mėnesį pareiškė, jog šalyje per pastaruosius 25 metus padvigubėjo kataklizminių meteorologinių reiškinių.

V. Putinas ketvirtadienį ruošiasi pasisakyti per JAV rengiamą tarptautinį viršūnių susitikimą klimato klausimais. Šis susitikimas turi žymėti Vašingtono sugrįžimą į kovos su klimato kaita priešakines linijas po eksprezidento Donaldo Trumpo atsitraukimo.

Rusų lyderis taip pat paskelbė jo šalies Arkties regiono plėtrą strateginiu prioritetu, tirpstant ledo dangai ir labiau pasiekiamam tampant vadinamajam Šiaurės jūrų keliui, kuriuo Maskva ketina eksportuoti angliavandenilius į Aziją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų