Norvegijos prokuroras pareiškė sąlygiškai pasirengęs sutikti, kad 77 žmones nužudęs A. B. Breivikas dėl savo veiksmų yra nepakaltinamas.Tai gali reikšti, kad pasibaigus teismui Andersas Behringas Breivikas bus pasiūstas į psichiatrinę ligoninę, o ne į kalėjimą, praneša naujienų agentūra AFP.

„Matant, kaip atrodo byla, kai teikiami kaltinimai, nėra pagrindo prašyti įprastos kalėjimo bausmės“, – nurodymuose su byla dirbantiems prokurorams rašė valstybės prokuroras Tor-Akselis Buschas.„Tačiau kaltinimų lape turi būti aiškiai nurodyta, kad teismo metu kaltinančioji pusė pasilieka teisę prašyti kalėjimo bausmės ar sulaikymo 21 metams (tai Norvegijoje maksimali kalėjimo bausmė žmonėms, pripažintiems nepakaltinamais), remiantis pilnais įrodymais, pateiktais teisme“, – pridūrė jis.

Anot T. A. Buscho, kaip dabar matyti, A. B. Breivikas bus teisiamas kaip nepakaltinamas asmuo, tačiau pabrėžė, kad ši padėtis gali pasikeisti, jei paaiškės naujos informacijos apie 33 metų dešiniojo sparno ekstremisto psichinę būklę.

A. B. Breivikui teismo nurodymu šiuo metu atliekama antra psichiatrinė ekspertizė. Pirmosios išvadose teigiama, kad jis nepakaltinamas, tačiau tai sukėlė kai kurių šalių, ypač – aukų šeimų narių, prieštaravimus.

Tačiau nepaisant antrosios ekspertizės išvadų, A. B. Breivikas balandžio 16 dieną stos prieš teismą, o teisės turės nuspręsti, ar jis gali būti sodinamas į kalėjimą.

REKLAMA

Liepos 22 dieną A. B. Breivikas, teigęs, kad kovoja prieš daugiakultūriškumą ir „musulmonų invaziją“ į Europą, prie vyriausybės pastato Osle susprogdino bombą, pražudžiusią 8 žmones.

Tuomet jis nukeliavo į Utiojos salą, esančią į šiaurės vakarus nuo Oslo, kur apsirengęs policininko uniforma daugiau kaip valandą metodiškai šaudė ir nužudė dar 69 žmones, daugiausiai paauglius, dalyvavusius valdančiosios Darbo partijos jaunimo stovykloje.

Kalėjime netoli Oslo laikomą A. B. Breiviką visą parą stebi psichiatrai. Du nauji psichiatrai savo išvadas turi pateikti balandžio 10 dieną, likus vos kelioms dienoms iki teismo pradžios.

Jei jie taip pat nuspręs, kad jis yra nepakaltinamas, teisėjui neliks nieko kito, kaip tik pasiųsti jį į psichiatrinę ligoninę, teigia ekspertai.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų