Prezidentės sveikinime – netikėta žinutė Lenkijai

Prezidentė trečiadienį pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ir visiems Lenkijos žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

Anot šalies vadovės, minėdami bendros Lietuvos ir Lenkijos Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines, prisimename, kokie ypatingi ryšiai sieja abi tautas, kurios yra ne tik kaimynės, bet ir artimos partnerės.

„Susiduriame su tais pačiais iššūkiais, mus sieja bendras požiūris į regiono klausimus, bendri interesai Europoje ir transatlantinėje bendruomenėje bei tikslas užtikrinti visapusę mūsų piliečių gerovę ir saugumą“, – rašoma prezidentės spaudos tarnybos išplatintame šalies vadovės sveikinime.

Pasak D.Grybauskaitės, daugybė Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamų projektų esmingai stiprina abi valstybes, įtvirtina šalių piliečių laisvę ir vertybes. Šiandien atsakingai suvokiami iššūkiai, atviras, abipusiu supratimu grįstas dialogas ir vienybė ginant demokratijos idealus, šalies vadovės teigimu, išlieka ypač svarbūs tiek regione, tiek visoje Europoje.

REKLAMA

Gegužės 3-iosios Konstitucija buvo priimta 1791 metais. Abiejų Tautų Respublikos priimtas įstatymas laikoma pirmąja Europoje ir antrąja pasaulyje rašytine konstitucija po Jungtinių Amerikos Valstijų 1790 metais įsigaliojusios Konstitucijos. Gegužės 3-ioji Lenkijoje švenčiama kaip nacionalinė šventė.

Pastaraisiais metais Vilniaus ir Varšuvos santykius dėl temdo nesutarimai dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties.


Rašyti komentarą...
A
APKALTA!
2017-05-03 21:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL SNORO SUŽLUGDYMO D.GRYBAUSKAITĘ - JAV MARIONETĘ, Į KALĖJIMĄ!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų