• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užpuolikas, kuris trečiadienį keliskart pašovė ir sužeidė Slovakijos premjerą Robertą Fico, buvo sulaikytas, pranešė šalies prezidentė.

Užpuolikas, kuris trečiadienį keliskart pašovė ir sužeidė Slovakijos premjerą Robertą Fico, buvo sulaikytas, pranešė šalies prezidentė.

REKLAMA

„Policija sulaikė užpuoliką ir kaip įmanoma greičiau pateiks daugiau informacijos“, – pareiškime cituojama Zuzana Čaputova. Ji pavadino incidentą „išpuoliu prieš demokratiją“.

Būsimasis Slovakijos prezidentas perspėjo dėl „grėsmės demokratijai“

Išrinktasis Slovakijos prezidentas Peteris Pellegrini pasmerkė išpuolį prieš ministrą pirmininką Robertą Fico kaip „precedento neturinčią grėsmę Slovakijos demokratijai“.

„Jei politines nuomones reiškiame ginklais viešose aikštėse, o ne balsavimo apylinkėse, keliame pavojų viskam, ką kartu sukūrėme per 31-erius Slovakijos nepriklausomybės metus“, – trečiadienį perspėjo socialdemokratų politikas.

P. Pellegrini atšaukė kelionę į užsienį. Jis laikomas artimu R. Fico sąjungininku, nors prieš ketverius metus įkūrė savo partiją „Hlas“, atsiskyrusią nuo R. Fico kairiųjų populistų „Smer“.

REKLAMA
REKLAMA

Balandį P. Pellegrin laimėjo prezidento rinkimus ir birželį pakeis kadenciją baigusią liberalų prezidentę Zuzaną Čaputová. Slovakijos Respublika įgijo nepriklausomybę 1993 m., taikiai padalinus Čekoslovakiją.

REKLAMA

Trečiadienį Slovakijos ministras pirmininkas R. Fico buvo pašautas Slovakijos Handlovos mieste ir nuvežtas į ligoninę, jo gyvybei gręsia pavojus.

J. Bidenas pasmerkė „siaubingą“ išpuolį prieš Slovakijos premjerą

JAV prezidentas Joe Bidenas kaip „siaubingą smurto aktą“ pasmerkė trečiadienį įvykusį šaudymo incidentą, per kurį Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico patyrė gyvybei pavojingų sužalojimų.

J. Bidenas pareiškė, kad kartu su pirmąja ponia Jill Biden „meldžiasi dėl greito pasveikimo, mintimis esame su jo šeima ir Slovakijos žmonėmis“.

REKLAMA
REKLAMA

Po pasikėsinimo į R. Fico gyvybę Slovakijos parlamentas sugriežtins saugumo priemones

Dėl pasikėsinimo į Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę  šalies Nacionalinė Taryba (parlamentas) sugriežtins saugumo priemones ir sustiprins deputatų apsaugą.

Tai sakoma Slovakijos parlamento vicepirmininko Peterio Žigos pareiškime, kurį cituoja portalas „eurointegration“.

Pasak P. Žigos, Nacionalinės Tarybos administruojamų objektų apsauga bus „gerokai sustiprinta“ neribotam laikui. Taip pat bus uždrausta lankytis Slovakijos parlamento pastate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo pačiu metu imamės priemonių deputatų saugumui užtikrinti, nes kai kurie iš jų reiškia susirūpinimą“, – pranešė Slovakijos parlamento pirmininko pavaduotojas.

Jis taip pat pareiškė, kad Slovakijos Nacionalinė Taryba stabdo savo darbą ir jį atnaujins ne anksčiau kaip kitą antradienį, gegužės 21-ąją.

Robertas Fico buvo pašautas trečiadienį Handlovos mieste, kur vyko išvažiuojamasis Slovakijos vyriausybės posėdis. Pasak žurnalistų, nuaidėjo keli šūviai. Premjeras buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

Handlova yra už maždaug 180 km į šiaurės rytus nuo Slovakijos sostinės Bratislavos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų