REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gamtosaugos organizacijos „Greenpeace“ aktyvistams pirmadienį pavyko įsigauti prie Senos upės į Nožano  atominę elektrinę, kuri yra už šimto kilometrų į pietryčius nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Savo akcija žalieji mėgino įrodyti, kad jėgainės saugumo sistema turi didelių trūkumų ir kad „nepavojingo taikaus atomo nebūna apskritai“.

REKLAMA

Incidentas įvyko anksti rytą. Kaip pranešė žandarmerijos atstovai, aštuoniems žmonėms pavyko užlipti ant vieno iš reaktorių apsauginio gaubto ir iškelti plakatą. Po to jie buvo sulaikyti.

„Mūsų tikslas buvo parodyti, kaip lengvai galima apeiti saugumo sistemą ir pasiekti atominės elektrinės širdį“, – pareiškė „Greenpeace“ atstovai. Jie priminė, kad Nožano prie Senos jėgainė yra arčiausiai Paryžiaus esanti atominė elektrinė.

Po katastrofos Fukušimos atominėje elektrinėje Prancūzijos - didžiausios Europoje atominės elektros energijos gamintojos – valdžia pažadėjo kompleksiškai patikrinti visus branduolinius objektus šalies teritorijoje ir uždaryti tuos, kurie neatitinka šiuolaikinių saugumo normų. Ekologų manymu, iškart kelias Prancūzijos atomines elektrines, pastatytas dar aštuntojo dešimtmečio pabaigoje-devintojo dešimtmečio pradžioje, reikia tučtuojau uždaryti. Tarp jų – jėgainė Elzase, kuri yra trijų valstybių – Vokietijos, Šveicarijos ir Prancūzijos – sienų sandūroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų