Popiežius Benediktas XVI mano, kad dėl pasaulį apėmusios ekonominės krizės kaltas yra godulys ir savanaudiškumas. Apie tai pontifikas savo enciklikoje skelbia Didžiojo aštuoneto susitikimo, prasidėsiančio Romoje, išvakarėse.
Laišku siekiama priminti pasaulio lyderiams, bankininkams, verslininkams ir eiliniams žmonėms jų moralines priedermes. „Caritas in Veritate“ (Meilė tiesoje) yra jau trečioji Benedikto XVI enciklika, paskelbta nuo 2005 metų, kai jis tapo Romos katalikų bažnyčios vadovu.
Pastarąją encikliką popiežius pradėjo rašyti prieš porą metų, todėl ją nuolatos tekdavo papildyti. Iš pradžių pontifikas ketino visą dėmesį sutelkti ties etine atsakomybe dėl pasaulį kaninančio skurdo, bado, klimato pokyčių. Tačiau pastarieji įvykiai privertė Benediktą XVI daugiau dėmesio skirti ekonominei krizei.
Šių metų pradžioje per Romoje vykusį susitikimą su grupe dvasininkų popiežius pareiškė nenorįs pateikti paprastų atsakymų į kompleksinius klausimus dėl ekonominės krizės. Tačiau vis dėlto kaip pamatines krizės priežastis Benediktas XVI įvardijo godumą ir savanaudiškumą.
Popiežius teigia, kad pasaulio ekonomikai yra būtini pokyčiai, tačiau jis taip pat mano, kad kiekvienas individas turi aukotis asmeniškai tam, kad padėtų vargšams ir užtikrintų teisingesnį pasaulio resursų pasiskirstymą.