Po metus trukusios kovos už klimatą Thunberg grįžta į mokyklą

Ekologines problemas pabrėžianti švedė paauglė aktyvistė Greta Thunberg pirmadienį sakė grįšianti į mokyklą po metus trukusio agitavimo stabdyti klimato pokyčius.

„Mano metų pertrauka nuo mokslų baigėsi, ir jaučiuosi išties puikiai, kad vėl grįžtu į mokyklą!“ – per „Twitter“ parašė 17-metė, pridėjusi nuotrauką, kurioje ji matoma besišypsanti, užsidėjusi mokyklinę kuprinę ir laikanti dviratį.

G. Thunberg nenurodė, kuriame mieste ar mokykloje tęs mokslus.

Užbaigusi mokslo metus 2019 metų birželį paauglė nuolat keliavo po pasaulį, todėl jai teko mokytis nuotoliniu būdu.

Užuot pradėjusi paskutiniuosius mokslo metus vidurinėje mokykloje ji perplaukė Atlanto vandenyną burine jachta, tikėdamasi savo pavyzdžiu paskatinti žmones mažiau skraidyti ir tokiu būdu sumažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Jos kelionės pagrindinis tikslas buvo Jungtinių Tautų klimato konferencija COP25, turėjusi vykti Čilės sostinėje Santjage.

Tačiau renginys galiausiai buvo perkeltas į Madridą dėl Čilę krėtusių didelių neramumų, tad G. Thunberg teko parplaukti iš JAV į Europą katamaranu, priklausančiu vienai jaunų australų porai.

Viešėdama Šiaurės Amerikoje G. Thunberg peikė pasaulio lyderius per pasirodymą Jungtinėse Tautose, dar kartą susitiko su buvusiu JAV prezidentu Baracku Obama, priėmė jai įteiktus Monrealio miesto raktus ir keliavo po žemyną elektromobiliu „Tesla“, išnuomotu buvusio Kalifornijos gubernatoriaus ir veiksmo filmų žvaigždės Arnoldo Schwarzeneggerio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų