Po „drakoniškų“ ribojimų prabilo britų paslaugų sektorius: mums pasirašė mirties nuosprendį

Didžiojoje Britanijoje paskelbtos naujos karantino taisyklės, siekiant išvengti antrosios koronaviruso bangos, „smogs žiaurų smūgį“ smulkiam verslui, tikina įvairių britų verslų atstovai. Vien dėl šiandienos sprendimo riboti barų darbo laiką iki 22 valandos darbo neteks apie 6,5 tūkst. žmonių.

Didžiausia Britanijoje viešbučių ir barų įmonė „Whitbread“ – kuriai priklauso „Beefeater“, „Brewers Fayre“ ir „Premier Inn“ tinklai – atskleidė, kad planuoja atleisti penktadalį savo darbo jėgos, apie 6 tūkst. darbuotojų.

Tuo pat metu barų tinklas „Wetherspoon“ atleis dar 450 darbuotojų šešiuose oro uostuose, įskaitant Hitrou, Getviko ir Stanstedo.

Sunkaus smūgio šios šalies verslas sulaukė premjerui Borisui Johnsonui paskelbus apie naujų saugos priemonių nuo koronaviruso įvedimą. Britams rekomenduota dirbti iš namų, apribotas laisvalaikio praleidimo būdas. Šių priemonių valstybės vadovams teko imtis atsižvelgiant į sunkėjančią koronaviruso situaciją ir baiminantis artėjančio gripo sezono.

Be visų kitų naujai įvestų taisyklių, barai ir restoranai Anglijoje bus priversti užsidaryti po 22 valandos, o kavinių restoranų ir barų klientai turės būti aptarnaujami tik prie staliuko.

Naujieji ribojimai įsigalioja jau ketvirtadienį, rugsėjo 24-ąją. 

„Pasirašytas mirties nuosprendis“

Londono centre ofisų užpildymas šių metų rugsėjį išaugo vos trečdaliu, o naujosios priemonės, tikriausiai, suduos verslui dar vieną smūgį.

Paslaugų sektoriaus verslo atstovai pareiškė, kad naujosios įvestos priemonės turės milžiniškas pasekmes jų darbui. „Whitbread“ vadovė Alison Brittain „Evening Standard“ pasakojo, kad bendrovė yra statoma į „labai sunkią situaciją“ ir bus priversta atleidinėti žmones dėl 77 proc. kritusių pardavimų pirmąjį šių metų pusmetį ir, kaip šiandien paaiškėjo, perspektyvos, kad tai truks labai ilgai. 

REKLAMA

„Greene King“ tinklo vadovas Nickas Mackenzie pareiškė: „Pabų sektorius kovoja dėl išlikimo ir šios naujos priemonės padarys dar daugiau žalos mūsų miestų centruose įsikūrusiems pabams, ypač Londone“. 

„Tokie barai, kaip mūsų, užsidirba 70 proc. savo apyvartos po 22 valandos – mes ir taip surenkame 50 proc. mažiau, nei pernai. Valdžios pateikiamuose duomenyse matyti, kad tik 5 proc. užkrėstųjų yra susiję su paslaugų sektoriumi, todėl vienintelis dalykas, ką valdžia žudo yra smulkus, nepriklausomas ir apdovanojimus laimintis verslas, kuris užsiima kultūros kūrimu ir sukuria vietos pojūtį“, – tikino vieno iš barų centrinėje Londono dalyje savininkas Alex Kratena.

Ji pridūrė, kad „buvo paskelbtas mirties nuosprendis“. „Aš dirbau čia 15 metų ir praradau savo viso gyvenimo svajonę“, – aiškino verslininkas.

„Honest Burgers“ komercijos direktorė Meg Ellis taip pat tikino, kad paslaugų sektoriui darbo iki 22 valandos apribojimas turės milžinišką poveikį.

Leičesterio hipodromo vadovas Simonas Thomasas tikino, kad valdžia pasirinko „netinkamą taikinį“. „Tie, kas dieną ir naktį dirba paslaugų sektoriuje, žino, kad šis sprendimas paprasčiausiai išvarys mases žmonių į gatves iš tų vietų, kurios yra labai atsakingai stebimos ir suteikia paslaugas higieniškoje aplinkoje“, – aiškino jis.

Primename, kad Rugsėjo 22 d. popietę Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas šalies Parlamente pristatė naujus apribojimus siekiant kovoti su koronaviruso epidemijos plėtra. Manoma, jog naujieji apribojimai galios bent pusę metų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-22 21:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa JK 'garsiuju' universitetu ir mokslininku issiputimas zlugo gaminant vakcina, kuria Rusija pilnu tempu skiepija visus norincius arba siulo anti-COVID-19 tabletes kuriu kaina yra 200-300 euru.
Atsakyti
0

E
Emigrantas
2020-09-23 00:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu nihuja as nesigaudau kas ce vyksta o kas tas virusas kaska girdėjęs buvau tai laboratorijų langus kita karta sandaresnius laikykit ir nereiks varkti su tuo virusu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų