Pirmą sykį naujagimyje aptiko mutavusią koronaviruso atmainą

Švedų mokslininkai pirmą sykį aptiko mutavusią kovornaviruso atmainą naujagimyje, kurio mama sirgo COVID-19. Abiejų pacientų gyvybėms pavojaus nėra.

Nėščia moteris dėl stiprių skausmų pilve buvo pristatyta į Malmės ligoninę. Medikai pastebėjo, kad kūdikio anomaliai retas širdies susitraukimų dažnis, o tai gali būti deguonies trūkumo požymiu. Buvo atliktas Cezario pjūvis, o gauti tyrimai patvirtino, kad mama su vaiku yra užsikrėtę koronavirusu. SARS-CoV-2 genomas buvo ištirtas, mokslininkai nustatė, kad vaikas buvo infekuotas dar iki gimimo.

Nepaisant to, kad pirminis tyrimas parodė identiškus virusus tiek pas mamą, tiek ir pas kūdikį, netrukus specialistai nustatė pokyčius viruse, kurį nešiojo kūdikis. Jame susiformavo nauja atmaina, kuri genetiškai skyrėsi nuo pirminės. Pasak mokslininkų, tai yra pirmas kartas, kuomet pavyko užfiksuoti koronaviruso mutacijos atvejį mamai jį perdavus dar negimusiam kūdikiui, rašoma „The Conversation“.

Mutacija A107G užfiksuota vos po penkių dienų po kūdikio gimimo. Mokslininkai taip pat nustatė daug pažeidimų placentoje dėl kilusio uždegimo. Mama pati greitai pasveiko nuo COVID-19, tačiau naujagimiui teko dėl priešlaikinio gimdymo skirti daug dėmesio. Tiesa, koronavirusas pats jam didelės žalos nepadarė, kūdikio organizme susiformavo ir antikūnai.

Nėščiosios koronaviruso perdavimas vaisiui įvyksta itin retai, nes placenta atlieka skydo nuo infekcijos vaidmenį ir turi palyginti mažai ACE2 baltymo, kurį virusas naudoja patekdamas į ląsteles. Išskirtiniais atvejais virusas pažeidžia placentą, o tai ir sukelia deguonies vaisiui trūkumą.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
o
ooo
2021-03-03 22:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalbininkai turėtų prisikabinti prie žodžio atmaina, suprantu karvė-piendavė, troleibusas-vielabraukys, kažkokie ryšiai yra, o dabar covid19- atmaina, kažkaip neskamba, o gal geriau būtų, pav. šviežena1, šviežena2 ir t.t
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų