Perspėjo dėl naujo džihadistų antplūdžio: į Europą atvyksta kelios grupės

Praėjus vos kelioms dienoms po išpuolio Orlande, kurio metu žuvo ir buvo sužeista arti šimto žmonių, Belgijos spec. tarnybos perspėjo apie „naujos smogikų fazės aktyvaciją“ ir galimus teroro išpuolius Belgijoje bei Prancūzijoje. Pareigūnų duomenimis, teroristai iš „Islamo valstybės“ jau išvyko iš Sirijos į Europos šalis, praneša leidinys dh.de.

14

Visos belgų teisėsaugos institucijos gavo perspėjančią informaciją. „ISIS smogikai, manoma, paliko Siriją prieš kelias savaites, kad be dokumentų per Turkiją ir Graikiją pasiektų Europą“, – rašoma pranešime.

„Jie gali pasiskirstyti į kelias grupes: viena vyks į Belgiją, kiti teroristai – į Prancūziją. Tokiu būdu bus siekiama organizuoti išpuolius nedidelėmis grupėmis po du žmones“, – teigiama spec. tarnybų pranešime.

Anot žvalgybos, ginklai, kurių reikės įgyvendinti teroro išpuolius, „jau galėjo būti įsigyti“. Belgų tarnybos pareiškė, kad jų bandymas įgyvendinti teroro išpuolius yra „neišvengiamas“.

Tikslas – pareigūnai arba žmonių lankomos vietos

Numanomi teroristų išpuolių taikiniai yra trys: didelis prekybos centras Briuselyje, vienas iš JAV greitojo maitinimo restoranų arba policijos nuovada.

REKLAMA

Kruvinas išpuolis prieš pareigūną

Prancūzijoje neseniai jau buvo įvykdytas panašaus pobūdžio išpuolis. Vėlų birželio 13-osios vakarą vieno iš Paryžiaus priemiesčio namų kieme buvo mirtinai subadytas vietos policininkas, o vėliau užpuolikas įkaitais laikė jo žmoną ir vaiką. Pareigūnams pavyko nukauti išpuolį įvykdžiusį 25-ių prancūzą, tačiau prieš tai jis spėjo nužudyti ir įkaite laikytą moterį.

Belgijoje ir Prancūzijoje – išpuolių serija

Vieni iš didžiausių išpuolių Europoje per pastaruosius metus buvo įvykdyti būtent Paryžiuje ir Briuselyje. Belgijos sostinėje 2016-ųjų kovo 22-ąją buvo susprogdinti du užtaisai: Briuselio oro uoste ir Molenbeko stotyje. Išpuolių metu žuvo 32 žmonės. Išpuolio nepadėjo išvengti ir tai, kad likus 5 dienoms Nyderlandų žvalgyba perdavė informaciją apie teroro aktą organizavusius brolius Bakraoui ir jų nusikalstamą praeitį.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Teroro išpuolis koncertų salėje „Bataclan“

Teroro išpuolis Paryžiuje buvo įvykdytas praėjusių metų lapkričio 13-ąją. Grupė islamistų įvykdė visą seriją ginkluotų išpuolių. Trys jų susisprogdino netoli „Stade de France“ stadiono Prancūzijos ir Vokietijos draugiškų rungtynių metu, kurias stebėjo ir šalies prezidentas Francois Hollande’as. Vėliau ginkluoti teroristai surengė išpuolius keliose maitinimosi įstaigose ir teatre „Bataclan“, kuriame vyko roko muzikos koncertas. Viso žuvo 130 žmonių.

Apie galimus išpuolius Europos kurortuose balandį skelbė ir vokiečių žiniasklaida, kuri rėmėsi tariamais žvalgybos pranešimais. Tačiau vėliau šią informaciją suskubo neigti patys belgų žvalgybininkai.

 


Rašyti komentarą...
n
nordland
2016-06-15 21:27:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
be abejo teroristu neisvengsi, jei i europa 100 kartu lengviau patekti isvis be dokumentu, nei legaliai gauti viza. ismetei dokumentus ir WELCOME, jau esi laukiamas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų