Per vieną dieną nužudyti devyni žurnalistai

Baltieji rūmai antradienį pasmerkė dviejų mirtininkų ataką Kabule, per kurią pirmadienį žuvo mažiausiai devyni žurnalistai ir dar 16 žmonių.

Tai buvo daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis prieš Afganistano žiniasklaidą nuo pat Talibano režimo žlugimo 2001 metais.

„Griežtai smerkiame ... mirtininkų (įvykdytus) sprogdinimus Kabule, – reporteriams sakė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders (Sara Sanders). – Afganistano spaudos korpusas yra įtaigus pavyzdys to, kaip ta šalis transformavosi. Nėra absoliučiai jokio pateisinimo tokiam beprasmiam ir bjauriam veiksmui.“

Panašiai kalbėjo ir Pentagono vadovas Jamesas Mattisas (Džeimsas Matisas) – jis tvirtino, kad JAV palaikys afganus ir vyriausybę Kabule.

„Žurnalistų ir kitų nekaltų žmonių žudymas akivaizdžiai paliudija, už ką stojame ir, dar svarbiau, prieš ką stojame“, – sakė jis.

„Palaikome afganų žmones, palaikome afganų vyriausybę, ir NATO misija tęsis, mums stumiant juos prie politinio susitarimo“, – pridūrė gynybos sekretorius.

Per atskirą incidentą Afganistane, rytinėje Chosto provincijoje, buvo nušautas Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC reporteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų