Ukrainis Dnepropetrovsko miesto valdžia Rusijos ortodoksų bažnyčios patriarcho Kirilo vizito metu uždraudė visus piketus, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Kirilas Dnepropetrovske lankėsi liepos 23 dieną. Iš viso jis Ukrainoje praleido 8 dienas, o savo vizitą pradėjo liepos 20 dieną Juodosios jūros uoste Odesoje.

Ukrainos Nacionalinės partijos tarybos pirmininkas Anatolis Sokorinskis teigia, kad miesto taryba jo partijos aktyvistams neleido surengti nė vienos protesto akcijos Kirilo vizito metu. Jis pavadino tokį valdžios elgesį „nedemokratišku prieštaraujančiu teisei“.

Patriarchas Kirilas pasisako už Rusijos ir Ukrainos ortodoksų bažnyčių suvienijimą. Ukrainos nacionalistai kategoriškai atmeta tokį siūlymą, kuris, jų nuomone, yra politinis ir siekia subordinuoti Ukrainą Rusijos interesams.

Maždaug 80 proc. Ukrainos gyventojų laiko save krikščionimis ortodoksais. Maždaug trečdalis tikinčiųjų teigia norintys, kad jiems vadovautų Maskvos Patriarchatas.


Rašyti komentarą...
2010-07-26 13:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie tai, kad uzdraustos ir patriarcho salininku demonstracijo - Lietuvoje zinoti negalima... Be to, keisti aoklausos skaiciai - tik trecdalis uz Maskvos ptreiarchata... Reiskia du trecdalys - uz Kijevo "patriarcha", turinti zmona ir vaikus? Kas patikes?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų