Dirbti angliakasiu Kinijoje yra bene pats pavojingiausias darbas visoje žemėje. Tiesa, pastaruoju metu situacija kiek gerėja.
Prieš dešimtmetį per metus Kinijos anglies kasyklose žūdavo maždaug po 10 tūkst. angliakasių. Praėjusiais metais aukų skaičius siekė 2 631, o tai yra 584 aukomis mažiau nei 2008 metais. Tačiau toks rodiklis reiškia, kad Kinijoje kasdien žūsta maždaug po 7 angliakasius. 2006 metais aukų skaičius per dieną siekdavo net 13 angliakasių.
Valdžia pastaruoju metu siekia pagerinti padėtį angliakasyboje, kuri yra itin svarbi šalies ekonomikai. Tačiau, kadangi anglis patenkina 70 proc. šalies energetinių poreikių, o kasyklų šeimininkai gauna milžiniškus pelnus, noras taupyti darbininkų saugumo sąskaita neretai yra nenugalimas.
Dėl to Kinijos vyriausybė jau ėmėsi žygių prieš privačias anglies kasyklas. Per pastaruosius porą metų buvo uždaryta tūkstančiai tokių kasyklų. Kone 70 proc. visų aukų būtent ir žūsta privačiose anglies kasyklose.
Tačiau Kinijos vyriausybės bėdos dar toli gražu nesibaigė. Dėl didžiulės korupcijos papirkti kasyklas tikrinančius pareigūnus šalyje nėra taip sunku, todėl Kinijoje vis dar veikia šimtai elementariausių saugumo standartų neatitinkančių kasyklų.
Priminsime, kad vakar Kinijos gelbėtojams pavyko išgelbėti didžiąją dalį Wangjialingo kasykloje, esančioje Shanxi provincijoje, įstrigusių darbuotojų. Gelbėjimo darbuose dalyvavo apie 3 tūkst. asmenų.