Paskelbė naują D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo datą

Baltieji rūmai pirmadienį pranešė, kad pirmasis JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimas įvyks birželio 12 dieną 9 val. (4 val. Lietuvos laiku) Singapūre.

„Aktyviai rengiamės prezidento ir Šiaurės Korėjos lyderio birželio 12-osios viršūnių susitikimui“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders, paskelbusi susitikimo laiką.

„Jaučiame, kad reikalai toliau juda į priekį ir (kad) padaryta gera pažanga“, – nurodė ji.

Pasak S. Sanders, susitikimą organizuojanti Baltųjų rūmų komanda, kurioje yra kariškių, saugumo pareigūnų, techninių darbuotojų ir medikų, jau yra Singapūre Pietryčių Azijoje.

Komanda „užbaigia pasirengimo darbus ir liks ten iki viršūnių susitikimo pradžios“, nurodė S. Sanders.

Ji pridūrė, kad D. Trumpas prieš istorinį susitikimą kasdien informuojamas apie Šiaurės Korėją.

Per susitikimą, kuris buvo tai atšaukiamas, tai vėl planuojamas, daugiausia dėmesio turbūt bus skirta JAV pastangoms priversti Šiaurės Korėją atsisakyti savo branduolinės programos.

REKLAMA

Manoma, kad režimas sukūrė mažą branduolinį užtaisą, kurį galėtų nešti raketa, galinti smogti JAV teritorijai.

Vašingtonas tai laiko nepriimtinu dalyku ir reikalauja, kad Šiaurės Korėja įvykdytų visišką denuklearizaciją ir sutiktų su griežtomis inspekcijomis.

Iki viršūnių susitikimo likus kelioms dienoms vis dar neaišku, ar Pchenjanas pasirengęs žengti tokį žingsnį, ar visgi derybų pažadu naudojasi kaip metodu sušvelninti D. Trumpo „maksimalaus spaudimo“ kampaniją.

Praėjusią savaitę D. Trumpas sakė, kad nebenori vartoti šio termino, ir užsiminė esantis pasirengęs pradėti ilgą derybų procesą, kuris leistų sumažinti spaudimą Pchenjano režimui.

D. Trumpas taip pat sakė, kad kol vyks derybos, naujų sankcijų nebus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų