Pasaulio gyventojai turi greitai stabilizuotis, o didelis turtingų šalių vartojimas sumažėti tam, kad išvengtume „ekonomikos ir gamtos ligų spirales“, įspėjama „Royal Society“ (JK mokslų akademijos) ataskaitoje, skelbia „The Guardian“.

Kontracepcija turi būti suteikiama visoms moterims, kurios to nori, o vartojimas apribotas, kad būtų sumažinta nelygybė, teigiama ketvirtadienį publikuotoje studijoje, kuriai vadovavo Nobelio premijos laureatas biologas seras Johnas Sulstonas.

Artimiausio šimtmečio žmonijos tyrimą atlikti užtruko 21 mėnesį. Pasak jo, tam, kad užtikrintume ilgą ir sveiką gyvenimą visiems 9 mlrd. žmonių, kurių tiek bus 2050 metų, populiacijos ir vartojimo problemos turi atsidurti politikos ir ekonomikos darbotvarkių viršuje. Abu klausimai jau 20 metų yra ignoruojami politikų ir nuvertinami aplinkos ir vystymosi grupių.

„Žmonių gyvenančių šioje planetoje skaičius dar niekada nebuvo didesnis, jų suvartojimo lygis yra beprecedentis, o aplinkoje vyksta milžiniški pokyčiai. Mes galime rinktis subalansuoti išteklių naudojimą įvesdami lygesnį vartojimą... arba mes galime rinktis nieko nedaryti ir leistis nunešami į žemėjančią ekonomikos ir gamtos ligų spiralę, kuri prives prie dar nelygesnės ir nesvetingos ateities“, – rašoma atskaitoje.

REKLAMA

Kas penkias dienas pasaulyje atsiranda milijoną gyventojų turintis miestas – taip ataskaitoje iliustruojamas dabartinis besivystančių šalių populiacijos augimo tempas.


Rašyti komentarą...
V
Viskas ne taip
2012-04-26 23:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bando spresti sitie mokslininkai problemu kuriu nera. Nelaimiu per visa zmonijos istorija buvo ir dar tikrai bus. Karai, ligos ir per didelio zmoniu skaiciaus problemos issisprendzia savaime. Kai pasidarys zmonems per daug anksta, kazko truks tai ir prades kariauti.
Atsakyti
0

L
Linas
2012-04-26 23:06:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kontracepcija reikia dalinti ir sviesti zmones ne issivysciusiose salyse, o besivystanciose. Kuo labiau issivysciusi salis, tuo mazesnis gimstamumas.
Atsakyti
0

A
Anonymous
2012-04-27 08:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus karas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų