Palestiniečių prezidentas prašys ES pripažinti Jeruzalės valstybę

Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas pirmadienį numatytame susitikime su Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrais paprašys Bendriją oficialiai pripažinti Palestinos valstybę, sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė palestiniečių aukšto rango pareigūnas.

Palestiniečių užsienio reikalų ministras Riadas al Malki (Riadas Malkis) sakė, kad M. Abbasas susitikime pasakys, jog ES turėtų žengti šį žingsnį ir tokiu būdu atsakyti į JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

M. Abbasas taip pat „pakartos savo įsipareigojimą taikos procesui“ Artimuosiuose Rytuose, sakė R. al Malki interviu AFP, kurį davė Briuselyje.

Prieš savaitę M. Abbasas pažėrė griežtos kritikos JAV vadovui, pareiškęs, kad jo pastangos išspręsti ilgai trunkantį konfliktą Artimuosiuose Rytuose yra „amžiaus antausis“.

Palestiniečių prezidentas išprovokavo tarptautinį susirūpinimą pareiškęs, kad Izraelis savo veiksmais sužlugdė vadinamuosius Oslo taikos susitarimus.

D. Trumpo sprendimas pakeitė žaidimo taisykles, todėl jis (M. Abbasas) tikisi, kad Europos šalių užsienio reikalų ministrai kolektyviai pripažins Palestinos valstybę, tokiu būdu atsakydami į D. Trumpo sprendimą“, – sakė R. al Malki.

REKLAMA

„Jei europiečiai nori būti žaidėjai, jie turi vienodai sąžiningai traktuoti abi šalis, ir tai turėtų prasidėti Palestinos valstybės pripažinimu“, – sakė palestiniečių užsienio reikalų ministras.

M. Abbasas pirmadienį susitiks su ES diplomatijos vadove Federica Mogherini (Federika Mogerini) ir 28 bloko valstybių užsienio reikalų ministrais. Šios derybos įvyks kasmėnesinio ministrų susitikimo kuluaruose.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų