Palaiminimą masiniam skiepijimui gavo jau antra vakcina: tuo metu ES šalys skelbia apie griežtesnius ribojimus

Šveicarija tapo antrąją Europos šalimi po Didžiosios Britanijos, kuri patvirtino kompanijų „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos naudojimą. Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose palaiminimą masiniam skiepijimui gavo jau antra vakcina. O kol likusios Europos šalys dar tik laukia skiepų, viena po kitos jos skelbia apie šventiniu laikotarpiu įvedamus griežtus ribojimus.

Jungtinėse Valstijose mirčių nuo koronaviruso skaičiams ir toliau nepaliaujamai augant – šalyje patvirtintas jau antros vakcinos naudojimas. Savaitės pradžioje masiškai skiepyti pradėta „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina, o dabar patvirtinti ir kompanijos „Moderna“ skiepai nuo koronaviruso.

Skelbiama, kad jų efektyvumas – 94 procentai. Milijonai vakcinos dozių nedelsiant imtos skirstyti po šalį. Priešingai nei „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos, „Moderna“ skiepų nereikia laikyti 70 laipsnių šaltyje, tad ir transportuoti ją daug lengviau. Iki metų pabaigos Jungtinėse Valstijose tikimasi paskiepyti iki 20-ties milijonų žmonių.

„Jaučiuosi gerai, procedūra nesukėlė problemų. Manau, kad visi, kas gali, turėtų išvengti šio viruso. Nesvarbu, kokio amžiaus jie būtų“, – teigė 95-erių slaugos namų gyventoja Jean Peters.

Tuo tarpu už Atlanto esančiuose Prancūzijos slaugos namuose vietoj skiepų, vietos senjorai, saugiai sėdėdami už stiklo, stebi kieme vykstantį Kalėdinį darbuotojų pasirodymą. Kaip ir visoje Europos Sąjungoje, pažeidžiamiausių asmenų ir medicinos darbuotojų vakcinavimas prasidės tik gruodžio 27-tą. Tuo tarpu „Pfizer“ vakcinos naudojimą šiandien patvirtino Šveicarija. Šalies gyventojų vakcinavimas turėtų būti pradėtas ateinančiomis dienomis.

Tuo metu Italijoje, baiminantis per šventes galinčių išaugti susirgimų Kalėdiniu ir Naujųjų metu laikotarpiu, įvedamas griežtas karantinas.

„Sprendimas sustiprinti suvaržymus per artėjančias šventes nelengvas sprendimas, tai skaudus sprendimas. Bet jis reikalingas mus geriau apsaugoti, tikintis pagerėjimo sausį“, – teigė premjeras Giuseppe Conte.

REKLAMA

Beveik visą šventinį laikotarpį italai galės keliauti tik į darbą, dėl neatidėliotinų priežasčių ir prireikus spręsti sveikatos problemas. Išimtys bus taikomis tik tiems, kurie keliaus aplankyti senyvo amžiaus vienišų artimųjų. Parduotuvėms leista atsidaryti tik tris dienas tarpušvenčiu. Italija išlieka daugiausia mirčių nuo koronaviruso užfiksavusia Europos šalimi. Koronavirusas čia nusinešė 68 000 gyvybių.

Austrija taip pat rimtai ruošiasi šventėms. Iš užsienio parskrendantys austrai skuba namo, nes šalyje skelbiamas jau trečias karantinas. Jis prasidės antrą Kalėdų dieną ir tęsis iki Sausio 24 dienos. Savaitę prieš tai, šalis planuoja pradėti masinį gyventojų testavimą. Tie, kieno testai bus neigiami karantino galės nebesilaikyti.

„Apsidairius, kad vyksta Europoje, akivaizdu, kad susirgimai daugelyje šalių auga. Kai kur jie tiesiog sprogo“, – teigė kancleris Sebastian Kurtz.

O štai portugalai Kalėdas galės sutikti su artimaisiais. Čia nebus draudžiama ir keliauti, tačiau per Naujuosius metus visoje šalyje bus įvesta komendanto valanda. Namuose žmonės privalės būti nuo 11 valandos vakaro.

„Manau, tai geras sprendimas. Bent jau man svarbiau per KalėdAs pabūti su šeima, nei Naujuosius metus sutikti su kitais žmonėmis“, – teigė Lisabonos gyventoja Noa Briguenti.

Nors pirmoji koronaviruso banga Portugalijoje buvo švelni. Rudenį susirgimai ir mirtys nuo koronaviruso stipriai išaugo. 10-mt milijonų gyventojų turinčioje Portugalijoje korona užsikrėtė jau per 360 000, o mirė beveik 6000 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų