„CNN“ šaltinių teigimu, naujausia žiauri Pakistano Talibano taktika siekiant neleisti mergaitėms ir moterims gauti išsilavinimo – užpuolimai aptaškant veidus rūgštimi, kad liktų randai ir būtų atgrasytos jų galimos pasekėjos.

Gydytojas, gydęs tokio užpuolimo aukas, kurios nukentėjo koledžo autobuse, Parachinaro (Šiaurės Pakistanas) mieste teigė, kad merginų veidai buvo stipriai nudeginti.

Už šį išpuolį atsakomybę prisiėmė Pakistano Talibanas.  Gydytojo pasakojo, kad mieste platinami atsišaukimai įspėja vietines merginas, kad neitų į mokyklą. Vietinis Pakistano Talibano lyderis Qaris Muhavias telefonu teigė, kad šios vietovės merginoms niekada nebus leidžiama siekti vakarietiško išsilavinimo. „Jei rasime Parachinaro merginą, einančią į universitetą, mes ją pasirinksime užpuolimo taikiniu, o po jo ji nebegalės viešai atidengti savo veido.“ – teigė talibas.

Ši problema sulaukė dėmesio tarptutinėje arenoje po to, kai Swar slėnyje ginkluoti vyrai užpuolė autobusą, kuriuo keliavo mergaičių ugdymo aktyvistė Malala Yousufzai. Šiuo metu ji dėl šautinės žaizdos galvoje gydoma ligoninėje.

Viena iš užpultųjų merginų sakė, kad nežino, kas buvo užpuolėjai. Nors ji jau baiginėja magistro studijas, dabar labai baisu grįžti į mokslus.

Apipylimas rūgštimi Pakistane dažnau naudojamas norint nubausti moteris, kurios, manoma, užtraukia šeimai nešlovę arba tiesiog siekiant už ką nors atkeršyti.


Rašyti komentarą...
P
Porsche
2012-11-04 09:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Silpnaprotis esi tu pats, nes talibai yra ne tauta. Maziau burnokis ir mars vadoveliu skaityt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų