• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pablogėjo Ebolos virusu užsikrėtusios ispanės sveikata

Teko užmigdyti moters šunį

Ebolos karštlige sergančios 44 metų ispanų slaugytojos sveikata pablogėjo, ketvirtadienį pranešė viena Madrido ligoninės pareigūnė, kuri daugiau detalių nepateikė.

Ebolos karštlige sergančios 44 metų ispanų slaugytojos sveikata pablogėjo, ketvirtadienį pranešė viena Madrido ligoninės pareigūnė, kuri daugiau detalių nepateikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jos klinikinė situacija pablogėjo, bet negaliu pateikti daugiau jokios informacijos, dėl pareikšto pacientės noro“, – sakė Yolanda Fuentes (Jolanda Fuentes) iš Carloso III (Karloso III) ligoninės, kur dėl Ebolos viruso pavojaus izoliatoriuje guli šeši žmonės, tarp jų – minima slaugytoja Teresa Romero.

REKLAMA

Ispanijoje sprendimas užmigdyti Ebolos virusu užsikrėtusios slaugės šunį išprovokavo susirėmimus

Ispanijos medicinos pareigūnų sprendimas užmigdyti slaugės, kuri užsikrėtė Ebolos virusu, šunį, baiminantis kad jis gali paskleisti mirtinai pavojingą ligą, trečiadienį išprovokavo audringus gyvūnų teisių aktyvistų protestus.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai, siekiantys išgelbėti tą mišrūną, vardu Excaliburas (Ekskaliburas), susirėmė su policija, mėgindami sutrukdyti sveikatos apsaugos departamento pareigūnams išvežti šunį iš slaugės Teresos Romero buto Madrido priemiestyje Alkorkone.

Du žmonės buvo sužeisti, kai pareigūnai nutempė kelias dešimtis aktyvistų, mėginusių neleisti baltam veterinarų mikroautobusui įvažiuoti į uždarą gyvenamąjį kompleksą, kuriame yra tas butas, sakė įvykio vietoje buvęs naujienų agentūros AFP fotografas. Policija nurodė neturinti jokios informacijos, kad per tą incidentą būtų sužeisti žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus vos 40 minučių po to, kai tas šuo buvo išvežtas, Madrido regiono administracijas paskelbė pranešimą, kuriame sakoma, kad gyvūnas buvo numarintas.

Šuo buvo užmigdytas, „siekiant išvengti kančių“, sakoma pranešime.

Regiono administracija antradienį gavo teismo orderį įvykdyti eutanaziją T.Romero augintiniui, sakydama, jog šuo potencialiai gali būti „viruso nešiotojas, net jeigu nepasireiškia jokie simptomai“, todėl gyvūnas gali „platinti virusą savo skysčiais, keldamas potencialią užsikrėtimo riziką“.

REKLAMA

Tačiau gyvūnų teisių organizacijos tvirtino, kad nėra jokių įrodymų, jog žmonės gali užsikrėsti Ebolos virusu nuo šunų.

Organizacija „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ (PETA) pareiškė, kad jai „liūdna girdėti“, jog tas šuo buvo numarintas.

„Tai slaugei mažiausiai reikia sužinoti, kad buvo prarastas vienas šeimos narys – net jeigu, kaip mes visi tikimės, jos pačios gyvybė būtų išgelbėta“, – sakė PATA padalinio Britanijoje direktorė Mimi Bekhechi (Mimi Becheči).

REKLAMA

Excaliburo šeimininkė T.Romero, kuri yra vyresnė negu 40 metų, priklausė medikų grupei, gydžiusiai du ispanų kunigus, kurie buvo pargabenti iš Vakarų Afrikos po to kai užsikrėtė Ebolos virusu. Abu tie pacientai jau mirė.

Slaugei ši liga buvo diagnozuota pirmadienį. T.Romero tapo pirmuoju žinomu žmogumi, užsikrėtusiu Ebolos virusu už Afrikos ribų. Didžiausias pasaulyje šios ligos protrūkis per kelis pastaruosius mėnesius pareikalavo jau beveik 3,9 tūkst. žmonių gyvybių, o užsikrėtusių pacientų skaičius yra beveik dvigubai didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T.Romero vyras Javieras Limonas (Chavjeras Limonas), dabar laikomas karantine, susisiekė su Ispanijos žiniasklaida, protestuodamas prieš Madrido regiono administracijos sprendimą užmigdyti jų šunį.

„Šuo jaučiasi gerai. Jis gali būti visame name su atvira terasa, kur gali atlikti savo reikalus“, – vyras sakė duodamas interviu dienraščiui „El Mundo“, kalbėdamas telefonu iš ligoninės palatos.

REKLAMA

Pasak jo, šuo neturėjo jokių kontaktų su išoriniu pasauliu, o bute esančio ėdalo ir vandens jam būtų pakakę kelioms savaitėms, todėl visuomenės sveikatai jis nekėlė beveik jokios grėsmės.

„Ar mane irgi ruošiasi užmigdyti?“ – retoriškai klausė J.Limonas.

Tinklalapyje Change.org buvo paskelbta peticija, kurioje reikalaujama, kad šuo būtų laikomas karantine, o ne būtų numarintas. Trečiadienį ją pasirašė apie 374 tūkst. žmonių.

„Tai ne „vien“ šuo. Šiai porai jis yra vienas iš šeimos narių“, – sakoma peticijos tekste.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų