• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina sumokėjo siaubingą kainą už savo pirmąjį „Oskarą“, bet ši pergalė yra svarbi, nes teisybė triumfavo.

Ukraina sumokėjo siaubingą kainą už savo pirmąjį „Oskarą“, bet ši pergalė yra svarbi, nes teisybė triumfavo.

REKLAMA

Tai pabrėžė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska, socialiniuose tinkluose pasveikinusi Mstislavą Černovą, sukūrusį dokumentinį filmą „20 dienų Mariupolyje“, kuris ką tik laimėjo Akademijos apdovanojimą. Ji taip pat pasveikino fotoreporterį Jevhenijų Maloletką ir prodiuserę Vasylisą Stepanenko.

„Pirmasis Ukrainos „Oskaras“ gautas už dokumentinį filmą „20 dienų Mariupolyje“. Tai sukrečianti visos šalies pergalė, nes, visų pirma, teisybė triumfavo“, – rašė O. Zelenska.

Ji atkreipė dėmesį, kad vos prieš keletą dienų suėjo dveji metai po to, kai rusai ant gimdymo namų Mariupolyje numetė gyvybių nusinešusią bombą, o po to dvejus metus dangstė šį siaubingą nusikaltimą visam miestui ir žmonijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Ačiū, Mstislavai Černovai, Jevhenijau Maloletka ir Vasylisa Stepanenko, kad papasakojote tiesą visam pasauliui. Už šį apdovanojimą sumokėjome siaubingą kainą. Tačiau šiandien jumis didžiuojasi visi ukrainiečiai“, – pabrėžė pirmoji ponia.

REKLAMA

Socialiniame tinkle „X“ O. Zelenska rašė: „Mariupolis visuomet užims ypatingą vietą mūsų širdyse, o dabar – ir kino istorijoje. Filmui „20 dienų Mariupolyje“ skirtas „Oskaras“ leidžia mums tikėtis, kad teisingumas egzistuoja“.

Ukrainiečių sukurtas dokumentinis filmas laimėjo pirmąjį Akademijos apdovanojimą Ukrainos kinematografo istorijoje. Mstislavo Černovo režisuotas „20 dienų Mariupolyje“ buvo apdovanotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Filmas buvo sukurtas kartu su naujienų agentūra „Associated Press“ ir amerikiečiais dokumentinių filmų kūrėjais iš bendrovės „Frontline“, o nufilmuotas jis buvo pirmosiomis rusų okupantų pradėtos Mariupolio apsiausties dienomis.

Filme pasakojama apie 2022 m. vasario 24 d. prasidėjusią miesto apsiaustį, tai – karo korespondento, fotografo, videografo ir rašytojo Mstislavo Černovo režisūros debiutas. Kuriant filmą dalyvavo ir fotografas Jevhenijus Maloletka bei prodiuserė ir žurnalistė Vasylisa Stepanenko. Už savo darbą Mariupolyje jiems jau buvo skirta Pulicerio premija.

Be to, J. Maloletka, M. Černovas ir V. Stepanenko už žurnalistinių darbų apie Mariupolio apgultį seriją – reportažus, foto ir vaizdo reportažus, tyrimus bei dokumentinį filmą „20 dienų Mariupolyje“ – yra tapę ir Ševčenkos prizo laureatais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų