Olandija imasi komendanto valandos: nuo 21 val. visi turės likti namuose

Nyderlandų parlamentas pritarė ministro pirmininko Marko Rutte planui dėl koronaviruso pandemijos įvesti komendanto valandos režimą, pasak vyriausybės, prasidėsiantį nuo šeštadienio. 

Parlamentarai pritarė komendanto valandos įvedimui su sąlyga, kad ji prasidės 21 val. – pusvalandžiu vėliau, nei buvo planuota – ir truks iki 4 val. 30 minučių.

Nors siūlymas sulaukė radikalių dešiniųjų pažiūrų politiko Geerto Wilderso kritikos, tačiau galiausiai jam pritarė M. Rutte valdančioji koalicija ir kelios opozicijos partijos.

M. Rutte anksčiau ragino įstatymų leidėjus pritarti komendanto valandai, šalyje įvedamai pirmąkart po Antrojo pasaulinio karo, sakydamas, kad ji yra būtina siekiant sumažinti naujų COVID-19 atvejų skaičius augimą.

Pasak jo, komendanto valanda „konkrečiai yra susijusi... su britiškąja mutacija ir dideliais, dideliais visų mūsų rūpesčiais“.

Premjeras kalbėjo apie užkrečiamesnį koronaviruso atmainą, pirmiausia aptiktą Jungtinėje Karalystėje.

„Dabar tikrai ją matome, tuo pačiu išliekant dideliam užsikrėtimų esamu virusu skaičiumi. Norime vėl sumažinti šių atvejų skaičių“, – sakė M. Rutte, vadovaujantis liberaliajai Liaudies partijai už laisvę ir demokratiją (VVD).

REKLAMA

Tačiau antiislamiškos Laisvės partijos (PVV) vadovas G. Wildersas pareiškė, kad komendanto valandos planas yra „neapgalvotas“ ir „neproporcingas“.

„Aš čia kovoju už laisvę. Pats ją praradau“, – kalbėjo G. Wildersas, dėl gautų grasinimų mirtimi jau ne vienus metus saugomas ištisą parą.

„Nesutiksiu, kad mes be būtinybės... įvestume komendanto valandas, kai yra kitų alternatyvų“, – prieštaravo jis.

Komendanto valandos režimas Nyderlanduose turėtų galioti iki vasario 19 valandos. Pažeidėjams numatytos 95 eurų baudos.

Teisingumo ministerijos atstovas naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad komendanto valandos režimas įsigalios nuo šeštadienio.

Prieš savaitę M. Rutte vyriausybė atsistatydino dėl vaiko išmokų skandalo, tačiau toliau eina savo pareigas iki kitų kovo viduryje numatytų rinkimų.

Nyderlandai nuo pandemijos pradžios ėmėsi vienų griežčiausių kovos su pandemija priemonių, spalį uždarė kavines ir restoranus, o nuo gruodžio šalyje uždarytos mokyklos ir nebūtinų prekių parduotuvės.

M. Rutte trečiadienį paskelbė skrydžių draudimą iš Britanijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Pietų Amerikos, ir vienuose namuose leidžiamų priimti svečių skaičių sumažino nuo dviejų iki vieno.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (187)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų