Oficialu: JAV Rinkikų kolegija patvirtino Bideno pergalę prezidento rinkimuose

Joe Bidenas pirmadienį buvo oficialiai patvirtintas išrinktuoju JAV prezidentu per Rinkikų kolegijos balsavimą, užveriantį beveik visas galimybes prezidentui Donaldui Trumpui užginčyti savo pralaimėjimą.

J. Bidenas paraginus amerikiečius „atversti naują lapą“ po visuomenę suskaldžiusių rinkimų, rinkikai visose valstijose susirinko balsuoti, o Kalifornija buvusiam viceprezidentui suteikė 270 balsų daugumą ir atvėrė kelią perimti Baltuosius rūmus sausio 20 dieną.

Daugiau kaip 200 metų gyvuojančios Rinkikų kolegijos procedūra tėra formalumas, patvirtinantis per visuotinius rinkimus balsavusių žmonių valią, bet šiemet ji sulaukė ypatingo dėmesio, nes praeitą mėnesį įvykęs balsavimas buvo labai įtemptas, o D. Trumpas atsisakė pripažinti pralaimėjęs.

Kalifornijos rinkikai pradėjo ploti, kai pirmininkaujantis pareigūnas paskelbė, kad jie visi parėmė J. Bideną ir kad niekas nebalsavo prieš jį. Tuo momentu buvo užtikrinta J. Bideno, kaip šalies 46-ojo prezidento, pergalė.

J. Bidenas pareiškė, kad JAV demokratija pasirodė esanti „atspari“ D. Trumpo „piktnaudžiavimui valdžia“, pirmąkart po rinkimų plačiai kritikuodamas savo oponentą.

Kalbėdamas Vilmingtono mieste Delavero valstijoje, kurioje jis gyvena, J. Bidenas pareiškė, kad prezidentas ir jo sąjungininkai „atsisakė gerbti žmonių valią, įstatymų viršenybę ir mūsų konstituciją“.

J. Bidenas turėjo omenyje D. Trumpo remiamus respublikonų pateiktus ieškinius, pateiktus keliose valstijose, kad rinkimų rezultatai būtų atmesti. Tačiau Aukščiausiasis Teismas praeitą penktadienį šias pastangas vienbalsiai atmetė.


Rašyti komentarą...
P
Patriote
2020-12-15 07:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
" Ašš"asilas beraštis.
Atsakyti
-4

V
Vyga
2020-12-15 07:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio!
Atsakyti
-3

A
Aa
2020-12-15 08:14:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O musu zalesis "Trampas"nustyreno be didesniu skandalu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų