Norvegija dėl plintančios Covid-19 atmainos nešvelnins suvaržymų

Norvegijos vyriausybė trečiadienį paskelbė dėl koronaviruso delta atmainos plitimo vėl atidedanti beveik visišką suvaržymų dėl COVID-19 atšaukimą, planuotą rugpjūčio pradžioje.

Iš pradžių planuotas liepos mėnesį ketvirtasis atsivėrimo plano etapas pirmąkart buvo nukeltas šio mėnesio pradžioje dėl nuogąstavimų, kurias sukėlė užkrečiamesnis delta variantas, pirmąkart aptiktas Indijoje.

Pandemija nesibaigė, – pareiškime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Bentas Hoie. – Dėl delta atmainos padėtis kelia nerimą kai kuriose Europos šalyse, taip pat valstybėse, kur vakcinuota daugiau gyventojų nei Norvegijoje, tokiose kaip JK ir Nyderlandai.“

Ketvirtasis atlaisvinimo etapas numato daugumos tebegaliojančių suvaržymų atšaukimą.

Remiantis vyriausybės duomenimis, vasarą delta padermė Norvegijoje tapo dominuojančia. Pareigūnai dar kartą įvertins situaciją rugpjūčio viduryje.

„Manau, kad šį rudenį visiškai atsiversime, bet norėtume, kad būtų paskiepyta daugiau žmonių“, – visuomeniniam transliuotojui NRK pareiškė ministrė pirmininkė Erna Solberg.

REKLAMA

Norvegijoje beveik 80 proc. suaugusių gyventojų yra paskiepyti bent pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

5,4 mln. gyventojų turinti Skandinavijos šalis, savo skiepijimo programoje naudoja tik iRNR vakcinas – „Pfizer–BioNTech“ ir „Moderna“.

Šalyje atsisakyta „AstraZeneca“ preparato, o „Johnson & Johnson“ alternatyvos atsargos skiriamos tik savanoriams ir tik tam tikrais atvejais dėl retų, bet rimtų šalutinių poveikių.

Norvegijoje nuo pandemijos pradžios užfiksuoti 136 369 COVID-19 atvejai ir 799 su koronavirusu susijusios mirtys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų